Astri Grupp avab Narvas eelregistreerimiseta vaktsineerimispunkti

Astri Grupp hakkab alates 16. juulist koostöös riigiga pakkuma eelregistreerimata vaktsineerimist Narvas Fama Keskuses ja Tallinnas Keskturul.

Vaktsineerimine avatakse juba sel nädalal – 16. juulil on võimalik vaktsineerida Narva linnas Fama keskuses (16:00-19:00) ja 17. juulil Tallinna Keskturul.

"Astri Grupp mõistab mitme turu ja kaubanduskeskuse haldajana oma vastutust ning võimalusi aidata kaasa vaktsineerimise kiirendamisele, et aidata pidurdada koroonaviiruse kolmanda laine tekkimist. Meil on hea meel olla sotsiaalministeeriumi ja terviseameti partneriks, pakkudes vaktsineerimiseks vajalikke pindu. Meie turge ja keskusi külastab päeva jooksul kümneid tuhandeid inimesi – eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktide toomine inimeste igapäevasesse liikumistrajektoori on hea võimalus muuta vaktsineerimine senisest mugavamaks," ütles Astri Grupi esindaja Tarmo Kleimann.

Vaktsineerimise viivad läbi tervishoiuteenuse osutajad. "Koostöös partneritega kinnitame esimesel võimalusel kõik vaktsineerimise kuupäevad. Praeguseks on paigas vaktsineerimine 16., 22. ja 29. juulil kell 16-19 Narvas. Lisaks on kinnitatud ka vaktsineerimine 17. juulil ja 22.–24. juulil kell 10–15 Tallinna Keskturul. Vaktsineerimiste täpne info tuleb Astri kodulehele," lisas Kleimann.

„Qvalitas Arstikeskuse meeskond on olnud riigi partner vaktsineerimistegevuse algusest peale, alustades eesliinitöötajate vaktsineerimisega. Meie kogemus näitab, et asukoht on määrava tähtsusega, mistõttu on hea meel koostöös riigi ning Astri Grupiga luua võimalused neile, kes siiani end vaktsineerida ei ole saanud," lisas Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.
Qvalitas Arstikeskuse meditsiinivaldkonna projektijuht Serli Raudseping koordineerib Keskturu vaktsineerimispunkti tööd ning on eesmärgiks võtnud Hiiumaal tehtu. „Saime toona jõudsalt panustada soovitud 70%-lise hõlmatuse jõudmiseni. Tahame ka Tallinnas olla olemas nende jaoks, kel ei ole kas võimalust või tahtmist olnud siiani vaktsineerida." Raudseping lisab, et keskuste ja turgude juures vaktsineerimine on sama turvaline kui vaktsineerimiskeskuses ning aitab kaasa viiruse leviku pidurdumisele.
„Kogenud tervishoiutöötajad hindavad vaktsineeritava terviseseisundit, vajadusel selgitavad vaktsineerimise kõrvalmõjusid ning viivad protseduuri läbi tervisebussis."

Vaktsineerima tulles tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ja arvestada ka 15-minutilise jälgimisajaga. Valida on võimalik ühedoosilise Jansseni ja kahedoosilise Pfizer-BioNTechi koroonavaktsiini Comirnaty vahel. Pfizeri vaktsiini puhul lepitakse kohapeal kokku ka teise doosi saamise koht ja aeg.

Tallinnas viib vaktsineerimist läbi Qvalitas Arstikeskus, Narva Fama Keskuses S Silmarõõm OÜ. Keskturu liikluskorralduse osas toetab Ramudden OÜ.

Lisainfo:

Tarmo Kleimann
Astri Grupp
tarmo@astri.ee

Gea Otsa
kommunikatsiooninõunik, COVID-19 vaktsineerimise töörühm
Sotsiaalministeerium
gea.otsa@sm.ee