« Tagasi

Narva riigigümnaasiumide juhtideks saavad Irene Käosaar ja Teivi Gabriel

Narva Eesti Riigigümnaasiumi juhiks saab Irene Käosaar ja Narva Gümnaasiumi direktoriks Teivi Gabriel.

Narva riigigümnaasiumid hakkavad tegutsema koostöiselt ning pakkuma mitmekesiseid õpivõimalusi, kaasaegset õpikeskkonda ja kvaliteetset keeleõpet. Praegu Kohtla-Järve Gümnaasiumi õppe- ja arendusjuhina töötav Teivi Gabriel toonitab ühtse Eesti kooli loomise ja kvaliteetse eestikeelse hariduse olulisust Ida-Virumaal, et õpe gümnaasiumis oleks valikuterohke, väljakutseid pakkuv ja inspireeriv iga õppija jaoks. Pikaajalise hariduse- ja lõimumisvaldkonna kogemusega Irene Käosaare sõnul saab uus kool olema kindlasti õppijakeskne ning avatud koolikultuuriga, kus on hea nii õppida kui ka õpetada.

Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide osakonna juhataja Raivo Trummali sõnul on uutel koolijuhtidel pikaajaline side Ida-Virumaaga ning hea kohaliku piirkonna tunnetus. "Ametisse valitud juhtidel on üksteist täiendavad teadmised ja kogemused, mis loovad head eelduse mõlemas koolis koostöise koolikultuuri, juhtimise ning kvaliteetse õppe kujundamiseks," lisas Trummal.

Direktorid valiti avalikul konkursil, milles osales kokku 10 kandidaati.

Uued koolijuhid alustavad tööd osalise koormusega aprilli algusest ning täiskohaga käesoleva aasta juunist.

2023. aasta sügisel alustab Narvas kaks riigigümnaasiumi, kus saab õppida üle 700 õpilase. Mõlemale riigigümnaasiumile ehitatakse uus tänapäevane õppehoone. Riigigümnaasiumite uued õppehooned kerkivad Narvas A. Puškini ja Hariduse tänavatel asuvatele kinnistutele.

Haridus- ja Teadusministeerium