« Tagasi

Piiriveekogude nõrgale jääle minek on ohtlik

Inimelude kaitseks on Narva jõe ja veehoidla jääle minek jalgsi ja mootorsõidukitega keelatud.

"Veekogudele on püsivate külmakraadidega tekkinud juba esimene jääkate, kuid mis ei ole kaugeltki nii tugev, et inimest kanda. Inimelude kaitseks on seega nõrgale jääle minek keelatud," selgitas Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Urmas Elmi, kelle kinnitusel kehtib piirang seni kuni piirivalvurite jääluure annab kinnitust, et jää on piisavalt paks ja tekib püsiv inimest kandev jääkate.

Elmi selgitas, et ohutu jääle minek on tagatud, kui jää paksus on ühtlaselt 7-10 sentimeetrit. "See, et mõnes kaldas tundub jääkiht pilguga mõõtes paksem, ei tähenda veel, et kogu veekogu jääl viibimine oleks ohutu," märkis piirivalvejuht. Piirivalvurid alustasid jääluurega ning annavad aegsasti teada, kui piiriveekogudele tekib püsiv jääkate, mis nii kalurit kui ka teisi kannaks.

Kui esimene põhjalikum jääluure tehtud, saab jääolude infot mugavasti jälgida ka veebist: https://www.politsei.ee/et/jaeaeolud.

Tuletame ka meelde, et enne jääle minekut tuleb veenduda, et kaasas on laetud akuga mobiiltelefon, navigeerimisseade, jäänaasklid ning teavitada jääle minekust kindlasti ka lähedasi. Hädaolukorras helista 112.


Liis Krigul
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja