« Tagasi

Eluruumi tagamine

Alus:
Narva Linnavolikogu 30.06.2022 määrus nr 17 "Eluruumi tagamise teenuse osutamise kord Narva linnas" https://www.riigiteataja.ee/akt/409072022039
 
Eluruumi tagamine on sotsiaalteenus, mille eesmärk on eluruumi kasutamise võimaluse kindlustamine isikule, kes ei ole sotsiaalmajanduslikust olukorrast tulenevalt võimeline enda ja oma perekonna vajadustele vastavat eluruumi tagama.
Üldjuhul tagatakse teenus Narva linna omandis oleva sotsiaaleluruumi üürile andmisega.
 
Juhul kui Narva linnal ei ole sobivat sotsiaaleluruumi teenuse tagamiseks või isikule on võimalik tagada elukoht ilma sotsiaaleluruumi kasutusse andmata, toetades teda muude sotsiaalteenustega ja toetusega, eelistatakse isikule eluruumi leidmist kinnisvaraturult, abistades isikut sobiva eluruumi leidmisel.
 
Juhul kui isikul on puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse § 2 lõike 1 tähenduses puudest tingituna raskusi eluruumis liikumise, endaga toimetuleku või suhtlemisega, abistab Sotsiaalabiamet teda eluruumi kohandamisel või sobivama eluruumi leidmisel.
 
Teenust on õigustatud taotlema isik (või tema esindaja), kelle elukohana on Eesti rahvastikuregistris (edaspidi rahvastikuregister) registreeritud Narva linn ning kes ei ole sotsiaalmajanduslikust olukorrast tulenevalt võimeline enda ja oma perekonna vajadustele vastavat eluruumi tagama, sealhulgas:
  1. isik, kellel lõpeb asendushooldus- või järelhooldusteenuse osutamine ning kelle rahvastikuregistrisse kantud elukoht enne asendushooldus- või järelhooldusteenusele suunamist oli Narva linn;
  2. isik, kelle eluruum on hävinud või muutunud elamiskõlbmatuks;
  3. regulaarseid sotsiaalteenuseid saav isik, sealhulgas lapse hoolekannet vajav või vähekindlustatud pere;
  4. isik, kes tulenevalt vanusest, tervislikust seisundist, arengutasemest või varalisest olukorrast ei ole ise suuteline endale või oma perekonnale eluruumi soetama ning eluruumi teenuse osutamata jätmine ohustab isiku toimetulekut, elu ja tervist;
  5. kinnipidamiskohast vabanenud isik, kelle rahvastikuregistrisse kantud elukoht enne kinnipidamiskohta paigutamist oli Narva linn.
 
Teenuse taotlemine
 
Teenuse taotleja (edaspidi taotleja või teenuse saaja), tema seaduslik või lepinguline esindaja esitab Sotsiaalabiametile taotluse. Taotluse esitamine on vormivaba, kuid teenuse menetlemise huvides on mõistlik taotlus esitada kirjalikult taasesitatavas (e-kiri) või kirjalikus vormis. Taotluses märgitakse vähemalt:
  1. taotleja ja temaga koos elavate perekonnaliikmete isiku- ja kontaktandmed;
  2. taotleja ja temaga koos elavate perekonnaliikmete sotsiaalne seisund;
  3. eluruumi tagamise teenuse vajaduse põhjus;
  4. periood, mis ajaks teenust vajatakse;
  5. andmed taotleja ja tema perekonna majandusliku olukorra kohta (kinnisvara, sõidukid, väärtpaberid, kuue viimase kuu sissetulekud, arvelduskonto väljavõtted jmt);
  6. minimaalsed nõudmised eluruumile, mis lahendaksid tema ja perekonnaliikmete vajadused;
  7. vajadusel teenuse seisukohast olulised andmed tervisliku seisundi kohta;
  8. taotluse esitamise kuupäev ning taotleja või tema esindaja allkiri.
Taotluse allkirjastavad taotleja ja kõik täisealised pereliikmed. Juhul, kui pereliikmel ei ole võimalik taotlust allkirjastada, tuleb seda lühidalt ja arusaadavalt põhjendada.
 
Teenuse määramine
Narva Linnavalitsuse sotsiaalkomisjoni ettepanekul hindab Sotsiaalabiamet taotleja abivajadust ning otsustab teenuse osutamise või teenuse osutamisest keeldumise 10 tööpäeva jooksul nõuetekohase taotluse esitamisest.
 
Sotsiaaleluruumi üürile andmise otsustab Sotsiaalabiameti ettepanekul linnavalitsus korraldusega.
 
Eluruumi kasutamise aluseks on Narva Linnavalitsuse korralduse alusel sõlmitav sotsiaaleluruumi üürileping, mille sõlmib Narva linna nimel volitatud esindaja.
 
 
KUHU PÖÖRDUDA
Tervise- ja sotsiaalosakond (Malmi tn 5a, Narva linn)
Vastuvõtt:
Esmaspäev 9.00 - 12.00
Kolmapäev 13.00 - 16.00
e-post: sotsiaalabiamet@narva.ee