« Назад

Noore ettevõtja preemia - kandideerida saab veel kuni esmaspäevani!

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja LHV ootavad noori, kuni 35-aastaseid Eesti ettevõtjaid kandideerima noore ettevõtja preemiale. Preemia eesmärk on tunnustada ja juhtida tähelepanu noorte ettevõtjate saavutustele ning innustada noori veelgi enam ettevõtlusega tegelema. Preemiale saab kandideerida kuni 4. septembrini (k.a) ning võitja kuulutatakse välja 4. novembril toimuval auhinnagalal.
 
Lisaks tiitliga kaasnevale aule ja kuulsusele premeerib LHV aasta nooreks ettevõtjaks valitut 5000 euroga. LHV ettevõtete panganduse juhi Indrek Nuume sõnul on oluline ambitsioonikaid noori ettevõtjaid esile tõsta ja teistele eeskujuks seada. „Kõige suurem risk on see kui sa noorena ei julge riski võtta. Me soovime tunnustada neid noori ettevõtjaid, kes on julgenud oma ettevõttega alustada ja kellel on täna juba esimesed viljad ette näidata," ütles Nuume. 
 
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts rõhutab noorte ettevõtjate tunnustamise olulisust. „Preemiaga tunnustatakse noorte loovust, sihikindlust ja ambitsioone, mis võimaldavad neil ellu viia põnevaid ideid, ning samal ajal ka oma tegevusega majandust edendada," tõi Palts välja, julgustades kandideerima ja ka esitama noori ning tegusaid ettevõtjaid konkursile, et nende silmapaistvaid ja innovaatilisi saavutusi esile tõsta.
 
Eelmisel aastal pärjati aasta nooreks ettevõtjaks Kristjan Lind, kes on Bikeep OÜ tegevjuht ja kaasasutaja: "Konkursil osalemine ning võit on toonud üllatuslikult palju positiivset tähelepanu. See on kindlasti suur usalduse väljendus meie rahvusvahelistele investoritele ja koostööpartneritele. Ehkki auhind on individuaalne, on positiivne mõju märkimisväärselt ulatunud ka ettevõttele. Isiklikult on see suur motivaator jätkata väärikalt edasi püüdlusi. Julgustan kõiki ettevõtlikke noori osalema konkursil!"
 
Noore ettevõtja preemia konkurss on mõeldud kuni 35-aastastele Eestis registreeritud ettevõtte omanikele ja juhtidele, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel, oma toodete, teenuste või tehnoloogiate uuenduslikul kasutamisel ning kes juba ekspordivad või omavad ekspordipotentsiaali. 
 
Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 4. septembriks 2023 täita ära ankeet ning üles laadida digitaalselt allkirjastatuna motivatsioonikiri – täpse juhendi leiab kaubanduskoja koduleheküljelt aadressil www.koda.ee/et/tunnustame/noorettevotja. Oma kandidatuuri võivad esitada ettevõtjad ise, nende töötajad, kliendid või erialaorganisatsioonid jt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja viieliikmeline komisjon, mis koosneb Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, LHV ja presidendi kantselei esindajatest ning ettevõtjatest. Konkurssi korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja AS LHV Pank ning algatust toetab Eesti Vabariigi president Alar Karis.
Noore ettevõtja preemia konkurss toimub 2023. aastal üheksandat korda.
 
Eelnevalt on Noore ettevõtja preemia pälvinud:
2022     Kristjan Lind, Bikeep OÜ
2021     Martin Vares, Fractory OÜ
2020     Jaan Hendrik Murumets, Krakul OÜ
2019     Ardo Kaurit, Ampler Bikes OÜ
2018     Robin Saluoks, OÜ E-Agronom
2017     Kristel Kruustük, Testlio OÜ
2016     Markus Villig, Taxify OÜ
2015     Indrek Ulst, Mooncascade OÜ
 
Lisainfo:
Evelin Vahtra, evelin.vahtra@koda.ee
Kommunikatsioonijuht
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda