« Назад

Projekt "Narva projektid kapitaliseerimise suunas/ Narva projects CAP"

 
28. aprillil 2023. aastal allkirjastati toetusleping projekti „Narva projektid kapitaliseerimise suunas/ Narva projects CAP" elluviimiseks ja kaasfinantseerimiseks.
 
Euroopa Liidu, sh Eesti EL välispiiri programmi 2014-2020 toetusel on Narva linn saanud projektide elluviimisel märkimisväärseid vahendeid piiriregiooni konkurentsivõime tõstmiseks: korda on tehtud ajalooline jõeäärne ala ja selle läheduses asuvad olulised objektid, sh Narva kindlus ja Victoria bastion ning taastati Pimeaed, Raekoda ja Raekoja plats.
 
Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet ja SA Narva Muuseum koostasid projektitaotluse „Narva projektid kapitaliseerimise suunas/ Narva projects CAP" ja esitasid selle Eesti EL välispiiri programmi 2014-2020 viiendasse projektitaotluste vooru 17.11.2022. Projekti toetas programm 2023. aasta veebruaris.
 
Projekti eesmärgiks on suurendada Narva projektide tulemuste ja eelkõige rekonstrueeritud ajalooliste jõeäärsete alade, sh Narva linnuse ja promenaadide nähtavust.
 
Projekti raames on planeeritud järgmised tegevused:
  • Reklaammaterjalide, sh marsruutkaardi koostamine Narva jõeäärsete alade uuendatud ja rekonstrueeritud rajatiste kohta: 5-kroonine vaateplatvorm, promenaadid, Narva linnus, bastionid, Pimeaed ja loomulikult taaselustatud Raekoda.
  • Virtuaaltuuri arendamine Narva jõeäärse ala objektide kohta.
  • Soome ajakirjanikele ja turismiettevõtjatele Narvas õppereisi korraldamine ja läbiviimine.
  • Info avaldamine ajakirjas Baltic Guide.
  • SitComi (olukorrakomöödia) tootmine Narva ajaloolistel faktidel, sitkomi või komöödiasarja loomine võib saada turundusvahendiks. Sitkom saab selle kerge komöödiavormi tõttu tõhusalt kasutada kaupade või teenuste, sealhulgas turismi reklaamimiseks. Ajaloolise komöödia süžee ja visuaalne kujundus hakkavad sisaldama äratuntavaid tegevuspaiku, sündmusi ja kultuurikoode, mis on meile lähedased ja kajastavad Narva rolli Eesti ajaloos.
 
Projekti partnerid:
  • Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet (juhtiv partner)
  • SA Narva Muuseum
 
Projekti „Narva Projects CAP" kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames. 
Projekti eelarve on 77 000 eurot, partnerite omafinantseering on 7 700 eurot ning programmi toetus 69 300 eurot. 
Projekti kestvus: 1.05.2023-30.11.2023.
 
Lisainfo:
Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet
tel 3599140