« Назад

Projekt EU 52052 „Narva linna sadama bokside rekonstrueerimine“

2018. aastal Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet koostöös SA-ga Narva Sadam valmistas ette ja esitas Väikesadamate võrgustiku väljaarendamise toetuse programmile projekti „Narva linna sadama bokside rekonstrueerimine" taotluse (https://www.eas.ee/teenus/vaikesadamad/).

Projekti elluviimine algas 2018. a aprillis, peale EASi taotluse rahuldamise otsuse kättesaamist.

Projekti üldine eesmärk oli Narva jõesadama kui väikesadamate võrgustiku liikme arendamise kaudu Eesti kui mereturismi sihtkoha rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmine.

Projekti otseseks eesmärgiks oli Narva jõesadama hoone (Jõe tn. 3, boksi nr 12) renoveerimine.

12. boksi ehitustööde teostamiseks sõlmiti 17.05.2019 Töövõtuleping ettevõttega VANT AS. Omaniku- ja muinsuskaitselise järelevalvet teostas ettevõte AS Infragate Eesti, autorijärelevalve teostajaks oli ettevõte (põhiprojekti koostaja) Zoroaster OÜ.

Ehitustööde käigus rekonstrueeriti 12. boksi, sh taastati katus, teostati fassaadi- ja viimistlustööd, paigaldati soojuspumbaga põrandakütte süsteem, aknad ja uksed.

Sadama külalistele on samuti tagatud tualetti- ja duširuumi kasutamise võimalused, sh ehitati eraldi tualetti- ja duširuum erivajadustega inimestele.

Ehitustööd Narva jõesadama 12. boksi rekonstrueerimiseks on lõpetatud 31.03.2020.

Kasutusluba väljastatud 27.05.2020.

2020. a suvel sadama boksi toimimiseks toimus vajaliku mööbli, sh siseseadmete kohaletoimetamine ning paigaldamine.

Boksi esimese korruse fuajee, käsipakkide ja vahimadruste ruumid on varustatud mööbliga ja seadmetega, mis annavad sadama külastajatele võimaluse ööseks või pikaks ajaks boksis jätta.

Boksi teise korruse valvuri- ja kapteniruumides on loodud 3 töökohta sadama personalile. Puhkeruumis on olemas arvutiga töökohad sadama külastajatele. Lisaks, puhkeruumis asub kööginurk koos vajaliku köögitehnikaga (pliit, külmkapp, veekeetja, mikrolaineahi ja söögilaud toolidega).

Boksi teisel korrusel on samuti loodud tingimused väikeste ürituste läbiviimiseks, mahutavusega 20-25 inimest.

12. boksi fotod on kättesaadavad lingilt: https://zc.ee/udEPcfhY

Projekti tulemusena parenes sadama külastajatele pakutavate teenuste kvaliteet, mille tõttu kasvavad sadama väliskülastajate arv ja keskmine peatumisaeg sadamas.

Projekti eelarve moodustas kokku 477 583,79 eurot, millest toetus moodustab 199 999,77 eurot ja Narva linna omafinantseering 277 584,02 eurot.

Lisainfo:

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet, Arina Tselina, 3599047, arina.tsetlina@narva.ee