« Tagasi

Narva kaldapealse promenaadi lõviskulptuuride ideekonkurss

30.11.2010

Narva kaldapealse promenaadi lõviskulptuuride ideekonkurss (pdf - täiendatud)

Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Amet kuulutab välja ideekonkurssi saamaks lõviskupltuuride eskiislahendusi Narva kaldapealsele promenaadile. Promenaad asub Hermanni kindluse ja Narva sadama vahelisel vasakkalda lõigul ning külgneb Narva jõega.

Narva Linnavalitsus valmistub Narva jõeäärse promenaadi rekonstrueerimiseks. Selleks on koostamisel arhitektuurne ja insenertehniline projekt. Projekti raames on promenaadile kavandatud tsoon, mis kannab "Rootsi terrassi" nime. Nii antud tsooni kui skulptuuride rühma idee lähtub ühest Narva viimaste aastate sümbolist - Rootsi Lõvist. "Rootsi terrass" on kavandatud puhke- ja laste mängualaks. Sinna on plaanitud pingid, laste mänguelemendid ja 5-7 lõvist koosnev skulptuuride grupp, millele lisaks esteetilisele väärtusele on kavandatud ka tarbimisväärtus - need peaks saama laste mänguväljaku osaks. Mis tähendab, et nad peaksid olema sobivad lastele ronimiseks-turnimiseks. Skulptuurid on ümbritsetud mänguväljakute tartaankattega juhuks, kui keegi kuju pealt alla peaks kukkuma.

Ideekonkursi preemiafond on 110 000 krooni, millest peapreemiana makstakse välja 40 000 krooni ning võitjaga sõlmitakse vastav leping idee realiseerimiseks. Ideekonkurss kestab kuni 16.02.2011.a. Tulemused peaksid selguma enne 23.02.2011.a. Konkursi tingimused ja juhend on toodud Riigihangete registris ning Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Ameti koduleheküljel.

Konkurs viiakse läbi projekti "Joaoru puhkeala arendamine" raames, mis on kinnitatud Linnaliste piirkondade arendamise investeeringute kavas.

Kontakt:
Peeter Tambu, Narva linna peaarhitekt, tel. 5139490

Failid:

  • Ideekonkursi tingimused pdf
  • Ideekonkursi võistlusjuhend pdf
  • Vormid zip (208.7 kB)
  • Projekti joonised zip (9.3 MB)
  • Fotod zip (7.4 MB)