« Tagasi

Tähelepanu, valmis olla... suvine koolivaheaeg!

Kauaoodatud koolivaheaeg on alanud ja on võimalik tegeleda kõige lõbusamate suviste tegevustega: sõita mere äärde, sõita jalgratta, tõukeratta, rulluiskudega ja kiikuda, jalutada ja mängida sõpradega mänge, lugeda huvitavaid raamatuid, korraldada piknikuid, käia matkamas, istuda lõkke ääres, korjata seeni ja marju, süüa jäätist ja juua piimakokteile, joonistada kriidiga asfaldile, lasta seebimulle ja lennutada tuulelohet sinisesse taevasse. Koolist saab puhkuse vaid peaaegu 3 kuuks ja seda tuleb veeta kasuga – jõuda need väärtuslikud suvepäevad sündmustega täita. Noortega töötavad linnaasutused ja teised organisatsioonid ei raiska aega tühjalt ja on valmis pakkuma noortele huvitavaid ja kasulikke suviseid tegevusi.

Narva Noortekeskus organiseerib suvel töömalevaid noortele vanuses 13-16 aastat: I vahetus 14.-29.06.2021, II vahetus 02.-13.08.2021. Linna toetusel osaleb sellel aastal töömalevates 120 noort Narvast. Osalejad saavad töökogemuse, tööalased teadmised ja infot tööohutust puudutavast seadusandlusest, osalevad tööga seotud karjääri- ja infoüritustel, külastavad regionaalseid ettevõtteid ja organisatsioone – veedavad suve kasulikult. Töömalevates teevad osalejad lihtsaid töid – territooriumide koristamine, heakorrastus ja haljastus, abitööd.
Suve jooksul töötab Narva Noortekeskuses (Vestervalli 9) avatud noortekeskus EXIT, muusikatuba ja helistuudio, lisaks juulis ja augustis hakkavad neljapäeviti toimuma meistriklassid. Noortekeskuses on spordiväljak, lauad male, kabe ja lauatennise mängimiseks (spordivarustuse saab võtta noortekeskusest). Suveperioodil organiseerib Narva Noortekeskus noorteüritusi, arutlusõhtusid, osaluskohvikuid, noortekohtumisi, ekskursioone ja teisi üritusi ning võtab suvelaagrites osalejaid õpitubadesse.
Rohkem informatsiooni Narva Noortekeskuse sündmuste ja tegevuse kohta võib leida keskuse kodulehelt www.noortek.ee ja sotsiaalvõrgustikes:
https://vk.com/narvanoortekeskus;
https://www.facebook.com/noortekeskus;
https://www.instagram.com/narva_noortekeskus/.

MTÜ Vitatiim on noorte jaoks koostanud mahuka suveürituste, festivalide, laagrite, huvitegevuste, õppeprogrammide, noortekohtumiste ja treeningute programmi. Tule Vitatiimi (Tuleviku 7) suhtlema, õppima ja inspireeruma! Vitatiimi suveplaanidega on võimalik tutvuda siin.

Narva Кeskraamatukogu kutsub õpilasi osalema suvises lugemisprogrammis „Suvi! Raamat! Jäätis!" Programm jätkub suve lõpuni või kuni jagub jäätist. Osalemiseks tuleb pakutud kirjanduse loetelust valida raamat (vene või eesti keeles) ja selle tagastamisel vastata 2-3 küsimusele loetu sisu kohta. Õigete vastuste korral saab lugeja auhinna – jäätise. See, kes loeb läbi kõige rohkem raamatuid, saab peaauhinna – raamatu. Täiendav informatsioon on siin. Narva Keskraamatukogus töötab lisaks lauamängude klubi ja Ameerika keskus.

Sellel aastal toetab Haridus- ja Teadusministeerium õpihuvi laagrite läbiviimist, mis aitavad lastel ja noortel tugevdada vaimset tervist, aga samuti suurendada motivatsiooni ja huvi õppimise vastu. Praegu on linnaasutustes väljatöötamisel ja ettevalmistamisel laagrid, mis on suunatud noorte tervendavale ja arendavale puhkusele koos õpilaste üldpädevuse arendamisega mitteformaalses keskkonnas. Loodame, et ministeeriumi toetus ja epidemioloogiline olukord lubavad Narvas läbi viia motivatsioonilaagreid erinevatel tegevus- ja huvisuundadel.

Linna toetusel toimub 6.-16. juulil Narva Soldino Gümnaasiumi baasil linnalaager Noored kooli. Programm on ette nähtud Narva 1.-8. klasside õpilastele (osalemine tasuta) ja on suunatud eesti keele õppimisele keelekümbluse metoodika kaudu. Täiendav informatsioon on siin.

Narva linna Sotsiaalabiaamet organiseerib Narva vähekindlustatud perede lastele suvepuhkuse tasuta tuusikute näol noortelaagritesse Remniku ja Viiking-Tiigrid. Sellel aastal on noortelaagritesse eraldatud kokku 40 tuusikut.

Suveperioodil jätkavad noortele mõeldud huvitegevuse läbiviimist erinevad noorteorganisatsioonid. Narva Noorte Meremeeste Klubi organiseerib oma noortele kursantidele kogu suve vältel laagreid ja matku. Avatud noortekeskuses RLK aadressil Uusküla 18a on noortele kella 10.00 kuni 18.00 avatud arvutiklass, mängutuba, jõusaal ja tantsusaal, spordituba. Kella 12.00 kuni 16.00 on noortele avatud ka Virumaa Heategevuskeskuse uksed aadressil Võidu 17e. Erivajadustega noortele korraldab tegevusi Päevakeskus LAD, MTÜ Arenduskeskus Matveika ja MTÜ Florett. SA Narva Kant plaanib noortele suvist arheoloogiakooli, teatrikeskus Vaba Lava hakkab juulis suvise teatristuudio tegevust läbi viima eesti keeles. MTÜ Karu Klubi aadressil Tallinna maantee 16 korraldab noortele narvakatele lauamängude õhtuid, õpitubasid, turniire ja üritusi. Pääsuke Airsoft jätkab airsofti tegevust noortele vanuses 7-17 aastat, lisaks erinevad mängud ja turniirid. SA Narva Linna Arendus pakub kaasakiskuvaid võimalusi veeta aktiivselt suveaega Pähklimäel ja Joaorus, rohkem infot leiate kodulehelt www.nla.ee ja sotsiaalvõrgustikus https://www.facebook.com/narvalinnaarendus.

17.-20. juunil noorteorganisatsioon Edukoht korraldab noortele mõeldud programmeerimise tehnilise online BootCamp'i, kus osalejad saavad parandada oma tehnilisi oskusi veebiarenduses, mis tulevad kasuks praktika läbimisel IT-firmas või sellel õppesuunal kõrgkooli astumisel. Programmeerimise teine BootCamp toimub juulis.

Kuni 30. juunini (või kuni jätkub kohti) saavad kõik soovijad noored vanuses 15-21 aastat registreeruda küberkaitse võistlustele Cyber Battle of Estonia. See on suurim algajatele mõeldud sedaliiki võistlus Eestis, mille eesmärk on uute noorte inimeste kaasamine kübervaldkonda, kübertalentide kasvatamine ja noorte motiveerimine edasisteks õpinguteks ja karjäärivalikuks. Osalemine Cyber Battle of Estonia on noortele tasuta, registreerumine üritusele on avatud saidil www.CyberBattleOfEstonia.ee. Osaleda võivad kõik soovijad. See on suurepärane võimalus saada kübervaldkonnas esimene kogemus positiivses ja mängulises vormis.

Info pidevalt uueneb ja täieneb. Kutsume korraldajaid jagama kasulikku noorteinfot sündmuste, projektide, õppuste ja teiste noortele mõeldud võimaluste kohta Narva uuel noorte infoplatvormil NARVA VIBE. Platvorm on mõeldud kõikide noortega seotud ürituste kajastamiseks Narva linnas ja loodud Narva Noorteparlamendi ning teiste Narva aktiivsete noorte esindajate initsiatiivil Narva noortekeskuse toetusel.
- https://nv.noortek.ee/
- https://www.instagram.com/narvavibe/
- https://www.facebook.com/Narva-Vibe-107702151432537
- https://vk.com/narvavibe

Jälgi infot. Suvi ainult tundub pikk. Jõua täita oma koolivaheaeg õnnelike mälestustega ja värvida suvi just selliseks nagu ise soovid! Imelist suve, head puhkust ja kõige ilusamaid elamusi Narva noortele ja kõikidele meie linna külalistele ja elanikele!

Informatsiooni edastas avaldamiseks:
Anastassia Yakovleva
Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
tel 3599259
anastassia.yakovleva@narva.ee