« Tagasi

Narva linn vabastab kriisiajal lapsevanemad lasteaia kohatasu maksmisest

Täna esitab Narva linnavalitsus volikogule arutamiseks ja kinnitamiseks lasteaia kohatasu kaotamise eelnõu. Kohatasu ei tule lapsevanematel maksta kriisiajal, ajavahemikus 11. märtsist kuni 11. aprillini. Volikogu kinnitab eelnõu tagasiulatuvalt oma 25. märtsi istungil.

Narva linnapea Katri Raigi sõnul soovitab linnavalitsus tungivalt võimalusel lapsi lasteaeda mitte viia ja jälgida tähelepanelikult võimalikke haigustunnuseid. Ta lisab: „Ainuüksi eelmisel nädalal läks COVIDi positiivsete analüüside ilmnemisel karantiini 8 lasteaiarühma. Täna tuleb vältida ka lasteaialaste kontakte." Narva lasteaiad on siiski avatud ning eesliini töötajate jaoks tegutseb ka ööpäevaringne rühm.

Koostöös koolijuhtidega otsustas linnavalitsus algavast nädalast pakkuda hommikupoolikul tegevusi väikestes rühmades (kuni 6 last) 1.-4. klassi õpilastele, kelle vanemad ei saa töötada kodus ja kes põhjendatud juhtudel ei saa oma lapsi üksi koju jätta. Lastele pakutakse sooja koolilõunat.

Kultuuriosakonna juhataja Viktoria Lutuse sõnul hoiab linnavalitsus pidevalt kooli- ja lasteaiajuhtidega ühendust, et ühiselt väljakutsetele lahendusi otsida. Tema sõnul on koolijuhtide põhilisteks muredeks lõpu- ja riigieksamite korraldus ning arvutite puudus kodus õppivatel õpilastel.


Tatjana Laanvee
Narva Linnakantselei nõunik
tatjana.laanvee@narva.ee