« Tagasi

Narva lapsevanemate küsitlus lasteaiateenuse kasutamise kohta kriisiajal

Viiruse laialdase leviku tõttu peavad kõik vähendama oma igapäevaseid kontakte nii palju kui võimalik. Riik on pöördunud kodanike poole palvega praegusel ajal ja kuni 25. aprillini ilma vältimatu vajaduseta lapsi lasteaeda mitte viia. Samas on mõistetav, et igas perekonnas võib ootamatult tekkida keerulisi situatsioone, millal lasteaiateenus on hädavajalik.

Narva linna lasteaiad on jäänud ka sellel keerulisel ajal avatuks, et toetada esiliinitöötajaist vanemaid ja leevendada perekonnas tekkida võivaid raskeid olukordi. Samadel põhjustel on linn vastu võtnud otsuse vabastada lasteaias käivad lapsed kuni aprilli lõpuni lasteaiatasust.

Lasteaiateenuse kasutamise põhjuste ja põhjendatuse väljaselgitamiseks, samuti lasteaiatasu otsuse perspektiivi analüüsimiseks on Narva linnal nüüd tähtis teada saada, kas lasteaiateenuse osas vastuvõetud otsused on efektiivsed ja piisavad. Seoses sellega palume kõigil vanematel, kelle lapsed käivad lasteaias või on ajutiselt kodus, osaleda 1.-10.04.2021 korraldatud kiirküsitluses, mis on kättesaadav nii eesti, kui ka vene keeles ning on anonüümne. Küsitluse lingid saadavad vanematele lasteaiad ise.

Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
kultuur@narva.ee