« Tagasi

Narva koolilastel on Coop Panga annetatud arvutid varsti käes

Tartu Ülikooli Narva kolledži IT õppekava üliõpilased
Foto autor Denis Larchenko

Eile anti heategevusliku projekti "Igale koolilapsele arvuti" raames Lastekaitse Liidu abil saadud arvutid üle Narva linna Sotsiaalabiameti, Narva Sotsiaaltöökeskuse ja Narva koolide esindajatele. Seadmed toimetatakse lähiajal distantsõppel olevate õpilasteni, kellel puudub selleks vajalik varustus.

COOP Pank annetas MTÜ Lastekaitse Liidule 52 arvutit, mis lähiajal jõuavad Narva koolilasteni. Arvutite parandamise ja seadistamise töö võtsid enda kanda Tartu Ülikooli Narva kolledži IT süsteemide arenduse õppekava üliõpilased ja ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekavade programmijuht Denis Larchenko. Arvutitele paigaldati uued kõvakettad, veebikaamerad ja muud distantsõppe jaoks vajalikud seadmed, mis omakorda soetati L´Oréal Baltic SIA annetusest.

"Loodame, et õpilastel on neist abi. Meil on hea meel, et saime oma teadmiste ja oskustega abiks olla," ütles Denis ning lisas, et ühiskonna teenimine on endiselt TÜ Narva kolledži üks põhiülesannetest, mida on tema sõnul võimalik teha erineval moel. "Seekord õnnestus seda teha koostöös Lastekaitse Liiduga ja Narva linnaga."

Alates aprillist 2020 on Narvas kaardistatud arvutite vajadus umbes 300 perekonnal. Tänu Lastekaitse Liidu projektile „Igale koolilapsele arvuti" annetatud arvutitele, on abi saanud juba 146 peret. Lähiajal jõuavad abivajajateni ka kõnealused 52 seadet. Tänavu märtsis said Narva koolide õpilased lisaks ka 35 arvutit, mis on soetatud Lastekaitse Liidule eraldatud Haridus- ja Teadusministeeriumi sihtotstarbelise toetuse abil.

Narva linn tänab COOP Panka, L´Oréal Baltic SIA'd ja oma head partnerit Lastekaitse Liitu osutatud abi eest.