« Tagasi

Kauaoodatud Narva riigigümnaasium sai nurgakivi

Narva linna riigigümnaasiumi õppehoone sai 29. aprillil nurgakivi. Gümnaasium alustab uues õppehoones tööd 2023. aasta sügisel.

Foto: Rene Suurkaev

Foto: Rene Suurkaev

Foto: Rene Suurkaev

Foto: Rene Suurkaev

Foto: Rene Suurkaev

Narva riigigümnaasiumi hoonestus on planeeritud mööda A. Puškini tänavat. Uus koolikorpus hakkab paiknema astmeliselt, mis on tajutav ka siseruumis, kus eritasandid moodustavad isikupärase koolikeskkonna. Hoonesse on planeeritud 540 õppekohta.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul toob riigigümnaasiumi tulek Narva linna juurde uusi õppekohti ning loob lisaväärtust Ida-Virumaa piirkonnale laiemalt. „Riigigümnaasiumi loomine eesti keelest erinevat emakeelt rääkivas kogukonnas annab olulise panuse meie riigi ühtsusele ning pakub võimalust teineteiselt õppida. Igal meie riigi õpilasel peab olema õigus kvaliteetsele haridusele, võimalus omandada riigikeele oskus, aga ka arendada enda emakeelt. Nende võimaluste kandjaks saab loodav riigigümnaasium olema," sõnas Vinter-Nemvalts.

„Elanike arvult Eesti kolmanda linna õppehoonetele on valitud väärikad arhitektuurilised lahendused, kus uus ja vana on omavahel heas dialoogis - juurdeehitus jätab vajaliku ruumi vanale ning toob uue hingamise tervele Narva linnale," sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldatud Narva riigigümnaasiumi ja Kesklinna Põhikooli arhitektuurikonkursi võitis Salto arhitektuuribüroo ideekavandiga "Tahvel"*, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean, Ragnar Põllukivi.

Tahvel

Narva riigigümnaasiumi ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest. Projekti kogumaksumus on 13,9 miljonit eurot.

Fotod: Rene Suurkaev

* www.rkas.ee

Haridus- ja Teadusministeerium