« Tagasi

Algas suvine koolivaheaeg

Kauaoodatud koolivaheaeg on käes ja on avanenud imeline võimalus tegeleda kõige meeldivamate suviste tegevustega: puhata mere ääres, sõita jalgrattaga, tõukerattaga, rulluiskudega ja kiikuda kiigel, jalutada looduses ja mängida sõpradega erinevaid mänge, lugeda huvitavaid raamatuid, korraldada piknikke, käia matkamas, istuda lõkke ääres, korjata seeni ja marju, süüa jäätist ja nautida piimakokteile, joonistada kriidiga asfaldile, puhuda seebimulle ja lennutada tuulelohet pilvitus taevas jm.
Koolist saab puhkuse vaid - peaaegu 3 kuuks ja seda tuleb veeta kasuga, jõuda need väärtuslikud suvepäevad eriliste sündmustega täita.
Noortega töötavad linnaasutused ja teised organisatsioonid ei raiska tühjalt aega ja on valmis noortele pakkuma huvitavaid ja samuti kasulikke suviseid tegevusi.
Narva Noortekeskus organiseerib suvel töömalevaid noortele vanuses 13-16 aastat: I vahetus 11.-22.07.2022, II vahetus 08.-19.08.2022.
Käesoleval aastal osaleb töömalevates 100 noort. Nad saavad töökogemusi, tööalaseid teadmisi ja infot tööohutust puudutavast seadusandlusest, osalevad tööga seotud karjääri- ja infoüritustel, külastavad kohalikke ettevõtteid ja organisatsioone – noored veedavad suve kasulikult.
Töömalevates teevad osalejad lihtsaid töid – territooriumide koristamine, heakorrastus- ja haljastustööd ja muud lihtsamad abitööd.

Suve jooksul töötab Narva Noortekeskuses (Vestervalli 9) avatud noortekeskus EXIT ja muusikatuba, lisaks hakkavad juulis ja augustis neljapäeviti toimuma meistriklassid.
Noortekeskuses on spordiväljak, lauad male, kabe ja lauatennise mängimiseks (spordivarustuse saab võtta noortekeskusest).
Suveperioodil organiseerib Narva Noortekeskus noorteüritusi, arutlusõhtuid, osaluskohvikuid, noortekohtumisi, ekskursioone ja teisi üritusi ning võtab suvelaagrites osalejaid õpitubadesse.
Rohkem informatsiooni Narva Noortekeskuse sündmuste ja tegevuse kohta võib leida keskuse kodulehelt www.noortek.ee ja sotsiaalvõrgustikkes:
https://vk.com/narvanoortekeskus;
https://www.facebook.com/noortekeskus;
https://www.instagram.com/narva_noortekeskus/.

MTÜ Vitatiim on noorte jaoks koostanud mahuka suveürituste, festivalide, laagrite, huvitegevuste, õppeprogrammide, noortekohtumiste ja treeningute programmid. Tule Vitatiimi (Tuleviku 7) suhtlema, õppima ja inspireeruma! Vitatiimi suveplaanidega on võimalik tutvuda siin.

Narva Кeskraamatukogu kutsub õpilasi osalema suvises lugemisprogrammis „Suvi! Raamat! Jäätis!".
Programm jätkub suve lõpuni või kuni jagub jäätist. Osalemiseks tuleb pakutud kirjanduse loetelust valida raamat (vene või eesti keeles) ja selle tagastamisel vastata 2-3 küsimusele loetu sisu kohta. Õigete vastuste korral saab lugeja auhinna – jäätise. See, kes loeb läbi kõige rohkem raamatuid, saab peaauhinna – raamatu. Täiendav informatsioon on siin.
Narva Keskraamatukogus korraldatakse lugemismaraton, multikate ja filmide näitamine, lugemine "raamatu" koertega. Samuti töötab seal lauamänguklubi, innovatsioonilabor ja Ameerika keskus. Kogu täpsem info siit.

Sellel aastal toetab Haridus- ja Teadusministeerium õpihuvi laagrite läbiviimist, mis aitavad Ukraina noorte lõimumiseks Eestis ning eesti keele algõppe toetamiseks. Praegu on linnaasutustes väljatöötamisel ja ettevalmistamisel laagrid. Loodame, et ministeeriumi toetus lubab Narvas läbi viia motivatsioonilaagreid erinevatel tegevus- ja huvisuundadel.

Linna toetusel toimub 5.-15. juulil Narva Soldino Gümnaasiumi baasil linnalaager Noored kooli.
Programm on ette nähtud Narva 1.-8. klasside õpilastele (osalemine tasuta) ja on suunatud eesti keele õppimisele keelekümbluse metoodika kaudu. Täiendav informatsioon on siin.

Suveperioodil jätkavad noortele mõeldud huvitegevuse läbiviimist erinevad noorteorganisatsioonid. Narva Noorte Meremeeste Klubi organiseerib oma noortele kursantidele kogu suve vältel laagreid ja matku. Avatud noortekeskuses RLK aadressil Uusküla 18a on noortele kella 10.00 kuni 18.00 avatud arvutiklass, mängutuba, jõusaal, tantsusaal ja spordituba. Kella 12.00 kuni 16.00 on noortele avatud ka Virumaa Heategevuskeskuse uksed aadressil Võidu 17e. Erivajadustega noortele korraldab tegevusi Päevakeskus LAD, Kaasav Tantsu Ühendus "Avatud Lava" (MTÜ Arenduskeskus Matveika) ja MTÜ Florett. Teatrikeskus Vaba Lava hakkab juulis suvise teatristuudio tegevust eesti keeles läbi viima.

MTÜ Karu Klubi aadressil Tallinna maantee 16 korraldab noortele narvakatele lauamängude õhtuid, õpitubasid, turniire ja üritusi. Pääsuke Airsoft jätkab airsofti tegevust noortele vanuses 7-17 aastat, lisaks erinevad mängud ja turniirid. SA Narva Linna Arendus pakub kaasakiskuvaid võimalusi veeta aktiivselt suveaega Pähklimäel ja Joaorus, rohkem infot leiate kodulehelt www.nla.ee ja sotsiaalvõrgustikkes https://www.facebook.com/narvalinnaarendus, https://www.instagram.com/sanarvalinnaarendus/.

JK Narva Trans, kutsub linna treeninglaagrisse, 7-14aastastele poistele ja tüdrukutele 11.-15.juulil kell 10-17. Täpsem info siin.

Info pidevalt uueneb ja täieneb. Kutsume korraldajaid jagama kasulikku noorteinfot sündmuste, projektide, õppuste ja teiste noortele mõeldud võimaluste kohta Narva uuel noorte infoplatvormil NARVA VIBE. Platvorm on mõeldud kõikide noortega seotud ürituste kajastamiseks Narva linnas ja loodud Narva Noorteparlamendi ning teiste Narva aktiivsete noorte esindajate initsiatiivil Narva noortekeskuse toetusel.
- https://nv.noortek.ee/
- https://www.instagram.com/narvavibe/
- https://www.facebook.com/Narva-Vibe-107702151432537
- https://vk.com/narvavibe

Suvi ainult tundub pikk. Jõua täita oma koolivaheaeg õnnelike mälestustega ja värvida suvi just selliseks nagu ise soovid! Imelist suve, head puhkust ja kõige ilusamaid elamusi Narva noortele ja kõikidele meie linna külalistele ja elanikele!

Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
kultuur@narva.ee

Foto: Ilja Smirnov "Narva Päevad 2022"