« Tagasi

Õiglase disaini nädal Ida-Virumaal

18. aprillil algab Narvas Õiglase disaini nädal, mis tutvustab piirkonna loomeettevõtluse erinevaid tahke. See valdkond areneb kooskõlas ülemaailmse rohelisele mõtlemisele ülemineku trendidega. Maakonna elanikud ja külalised saavad tutvuda kaasaegse kino, moe, disaini ja näputööga.

Õiglase disaini nädala eesmärk on jagada piirkonna kogemusi ning edendada koostööd loomemajanduse esindajate ja ettevõtjate vahel, luua midagi uut ja originaalset, midagi, mis teeb Eesti disaini ainulaadseks.

Disain ühendab endas kõige erinevamad inimtegevuse harud: arhitektuur, linnaruum, tööstusdisain, digitaaldisain, teenindusdisain, aksessuaaride, tekstiili- ja rõivadisain.

Esimese disaini nädala raames saavad Ida-Virumaa elanikud tutvuda urbanismi, moe, tootedisaini, uute materjalide ja ringmajanduse disainiga. Sealhulgas õppida kaasaegse disaini põhimõtteid, mis ammutavad inspiratsiooni kultuuripärandist.

Üritused toimuvad erinevates kohtades Narvas. Näiteks Narva kunstiresidentuuris avatakse koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga õiglase disaini näitus. Narva muuseumis esitletakse näitust ajalooliste filmide kostüümide loomisest Narvas filmitud filmi "Apteeker Melchior" näitel.

Reedel, 22. aprillil räägime Narva loomekeskuses OBJEKT disainist, kus oma ala juhtivad eksperdid räägivad uusimatest NFT tehnoloogiatest, kultuuripärandi ja kaasaegsete tehnoloogiate sümbioosist ning digitaalsest kunstist. Oma kogemusi jagavad Viljandi Kultuuriakadeemia spetsialistid ja loovettevõtjad, disainerid Gruusiast, Prantsusmaalt ja Eestist. Reede õhtul toimub ka Fair Enough moeshow, kus osalevad Eesti, Ukraina ja Gruusia disainerid. Laupäeval toimub OBJEKTis "Disainiturg", mis ühendab  loomeinimesi ja korduvkasutuse  ning  BAZARi arutelu teemal "Taaskasutatud - moodne või häbiväärne".

Lastele ja noortele toimub urbanistika võistlus "Narva 2050" ja Ida-Virumaa noorte kunstiturniir. OBJEKTi loomekeskuse juht Jana Budkovskaja: „Meil on hea meel, et korraldame Narvas esimese Õiglase disaini nädala ning partnerid võtsid idee väga sõbralikult vastu ja lõid kaasa ürituste planeerimises. Meie jaoks on oluline, et lisaks Eesti disaineritele ja loomeinimestele osalevad ka Gruusia, Ukraina, Prantsusmaa ja teiste riikide esindajad. Selline ürituste sari on tõsine panus maakonna loomingulisse arengusse. Kutsume kõiki Narva elanikke ja piirkonna külalisi Õiglase disaini nädala üritustele."

Õiglase disaini nädal toimub 18.-23. aprillini 2022.
Täpsem programm on leitav aadressil objekt.is/disain.

Üritusi korraldab loomekeskus OBJEKT koos partneritega, sh Narva Kunstikool, Eesti Kultuuriakadeemia, Prantsusmaa Suursaatkond Eestis, digikultuuri projekt MicroFolie, Design Georgia, Taska Film, Apollo production, Loov Eesti, Narva Kunstiresidentuur, Narva Meediaklubi, Garage48, Narva Muuseum, Vaba Lava, BAZAR Arutelude päev, Loomeloom, Ida-Viru loomeklaster ja paljud teised.

Projekti toetab Integratsiooni Sihtasutus.

Kontakt:
Victoria Muske
viktoria@objekt.is