« Tagasi

Narva Muuseumis algasid situatsioonikomöödia „Piirilinnus“ võtted.

Korduvalt filmivõtete tunnistajaks olnud Narva linnusest sai sel nädalal taaskord võtteplats. Projekti „Narva projektid kapitaliseerimise suunas/Narva projects CAP" raames alustati siin situatsioonikomöödia „Piirilinnus" loomist, mille tegevus toimub Narva linna keskaegses poolmuinasjutulises olustikus. 
 
Seriaalis kujutatavas maailmas muutub Narva keskaegseks linnaks, mis asub täpselt kahe maailma – Ida ja Lääne – piiril.
 
Selles Narvas elavad tüüpilised keskaja inimesed: rüütlid, timukas, menestrel, inkvisiitor, salakaubitseja ja kaunis daam, aga ka mitmed 21. sajandile kohasemate ametite esindajad. Meile tuttavad nähtused nagu juuste- ja habemeajamissalongid, ilusalongid ning maakleri kaudu kinnisvara soetamine on üle kantud kaugete aegade karmi argipäeva.
 
Kahjuks on säilinud väga vähe keskaegseid kroonikaid, mis võiksid meile tolle aja tavainimeste elust tõepärase pildi luua. See jätab autoritele võimaluse argielu teemadel fantaseerida, komöödiažanr aga annab projektile turundusliku ja ajakirjandusliku väärtuse.
 
Seriaali teeb omapäraseks asjaolu, et sellesse on kaasatud kohalikud elanikud ja Narvast pärit näitlejad. Võtted toimuvad Hermanni linnuses, kindluse territooriumil ning teistes linna märgilistes kohtades: promenaad, raeplats ja bastionid.
 
Pärast pandeemiast tingitud katsumusi ja sellele järgnenud kriise seisis Narva Muuseum silmitsi raske ülesandega töötada välja uusi kommunikatsioonivorme, et oma publikut kaasata. Kõige huvitavamaks osutus dokumentaal- ja meelelahutussaadete looja Artur Tjulenevi, operaator Juri Žiltsovi ja WedTime Pro meeskonna välja pakutud miniseriaali idee ning ajalooliste kostüümide kollektsioonist ja muuseumi faktuursetest interjööridest said edasise loomeprotsessi alustalad.
 
Seriaali võtted toimuvad juunis ning juba sügisel saavad vaatajad loometöö tulemust hinnata. Seriaal jõuab Youtube'i platvormile eesti, vene, inglise ja soome keeles (subtiitrid).
 
Projekti elluviimine sai võimalikuks tänu Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ameti ja Sihtasutuse Narva Muuseum koostööle. Projekti toetab rahaliselt Eesti Euroopa Liidu välispiiri programm, millest toetati ka Narva promenaadi, Hermanni linnuse Läänehoovi renoveerimist. 
 
Projekti kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames. Projekti eelarve on 77 000 eurot, millest partnerite omafinantseering moodustab 7700 eurot ja toetus 69 300 eurot. Projekt viiakse ellu perioodil 01.05–31.10.2023. 
 
Fotod: Viktoria Krasavina
 
 
 
 
 
 
 
Lisainformatsioon:
Daria Bojarova, SA Narva Muuseum turundusjuht
darja.bojarova@narvamuuseum.ee, +3725519213