« Tagasi

Idapiir sai Narvas lõiketraadiga tugevdatud

Täna lõuna paiku said valmis tööd idapiiri tugevdamiseks Narva Kuivajõe sängis. Kokku osales piirilõigu tugevdamisel üle 80 inimese. Töid teostasid kaitsevägi, kaitseliidu vabatahtlikud koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ametnikega.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Urmas Elmi sõnul oli sedavõrd suure ühisoperatsiooni koordineerimine ja läbi viimine esmakordne kogemus, mille eesmärgiks oli praktiseerida omavahelist koostööd. "Jäime koostöökogemusega väga rahule. Oli näha, et reservväelased, kaitseliitlased ja kõik toetavad üksused andsid endast parima. Selle kogemuse pealt suudame tulevikus sarnast operatsiooni veel kiiremini ja edukamalt ellu viia," ütles Elmi ning lisas, et Eesti idapiir Narva Kuivajõe sängis on paremini kaitstud kui varem.

Foto: Marina Loštšina

Pioneerirühma ülema reservkapten Karmo Saare sõnul sujus koostöö Politsei- ja Piirivalveameti ja Kirde Maakaitseringkonnaga Narva piirilõigu tugevdamiseks ladusalt ning reservväelaste tahe tööd teha oli muljetavaldav. „Me jõudsime teha isegi rohkem kui esimesel päeval planeerisime. Sõdurite meeleolu oli suurepärane ning piir muutus iga tunniga silmnähtavalt tõhusamaks," rääkis kapten Saar. Meie üksus sai teha Eesti jaoks olulist asja ja see tõstis meeste motivatsiooni: „Meie rajatud lõiketraadist tõke aitab takistada ebaseaduslikku piiriületust ning suurendab kodumaa julgeolekut," lisas Saar tööde olulisusest kõneledes.

Töid idapiiri tugevdamiseks Narvas alustati laupäeva hommikul ja lõpetati täna lõuna paiku. Kokku osales ühisoperatsioonil üle 80 inimese. Kagupiiril jätkuvad tööd homseni.

Liis Krigul
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja

Fotod: Marina Loštšina