« Tagasi

Näitus "Tunnete portree"

18. septembril avatakse Narva kunstiresidentuuris (NART) näitus "Tunnete portree".
Kunstnikud: Lydia Hannah, Diana Tamane, Jevgeni Zolotko.
Kuraator: Laura Toots.

Laupäev 18. september:

15:00 Laura Tootsi kuraatorituur eesti keeles ja venekeelse sünkroontõlkega
16:00 näituse avamine
Õhtu jätkub Sillamäelt pärit muusikute Analogue Quattro rütmis! Kehakinnitust pakub White Good Food Truck.
kell 14.00 eelneb näituse avamisele noorte grupi Art Revolutionaries / Narva st.ART tuur. Koostöös kunstnik Maria Kapajevaga lõid nad Narva avalikku ruumi seinamaalingud, mis põhinevad legendaarsetel Kreenholmi disainidel. Tuur viiakse läbi kolmes keeles (eesti, vene, inglise). Kogunemispaik NARTi ees.

Pühapäev 19.september:

13:00  Koostöös Narva eesti keele majaga toimub NARTis vestlusring, kus osalevad kunstnikud Diana Tamane ja Jevgeni Zolotko ning näituse kuraator Laura Toots.
Registreerimine: https://forms.gle/yZpBt3yR3QGVKobi9.
Vestlus toimub eesti keeles.

Sündmustel osalemiseks palume kõigil üle 18-aastastel COVID-19 tõend (vaktsineerimise, läbipõdemise või hiljutise testimise kinnituseks) ning isikut tõendav dokument. Kohapealset kiirtestimist ei toimu.

Näitus "Tunnete portree" tõukub kolme kunstniku tundlikkusest ning eri materjalide ja motiivide käsitlemisoskusest ja vaheldumisest. Näituse tarbeks loodud uued teosed näitavad, kuidas tühjus või puudus saab muutuda kohaloluks, millekski tahkeks ja tugevaks.
Need tööd on eripalgelised portreed, nii dokumentaalsed kui ka fiktiivsed, sisekaemuslikud mõtisklused kui laiemad sotsiaalsed uurimused, sulamid ajaloolisest ja kaasaegsest ainesest, kuid eelkõige autoportreelikud nägemused – jevgenizolotkolikud, dianatamanelikud ning lydiahannahilikud viisid maailma kogeda.

Näituse* kestus: 19.09.-14.11.2021.
Avatud: T, N–P 11.00-18.00.
Suletud E, K.
* Sissepääs tasuta

Näituse "Tunnete portree" kaasprodutsendiks on Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) ning näitus on osa kuuenda Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali programmist.

Toetajad:
Eesti Kultuurkapital, Belgia saatkonna Flaami valitsus, Fotokunstnike Ühendus FOKU, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti keele maja, Eesti Kultuuriministeerium  ja Narva Gate.

Narva kunstiresidentuur
Joala tänav 18