« Tagasi

Näitus "Äkki teed?"

Neljapäeval, 16. septembril kell 16:00 avatakse Narva linnuse põhjatiiva esimesel korrusel Narva Muuseumi näitus "Äkki teed?", mis on pühendatud teejoomise traditsioonidele ja ajaloole.

Sügis on ühteaegu nii jaheduse kui ka hubasuse aeg. Meile kõigile seostub see ühiselt veedetud südamlike hetkedega, mille jooksul võetakse aega omavahelisteks vestlusteks ning nauditakse tassikest aromaatset teed. Seetõttu ongi Narva Muuseumi uus näitus pühendatud kõigi põlvkondade lemmikjoogile.

Narva muuseumi näitus

Kuigi tee on tänapäeval üks populaarsemaid ja harjumuspärasemaid jooke, pole see sugugi alati nii olnud. Eestisse toodi tee esmakordselt 17. sajandil. Tol ajal omistati teele raviomadusi, mistõttu kasutati seda sageli ravimina. See on ka põhjuseks, miks teed pikka aega apteekides müüdi. 18. sajandi lõpuks oli tee tarbimine suurenenud poliitilise ja majandusliku eliidi seas ning 19. sajandi lõpuks tarbisid seda juba kõik ühiskonnagrupid.

Näitusel "Äkki teed?" saavad külalised sukelduda tee ajalukku, õppida tundma Idamaade ja Euroopa teejoomise traditsioone ning tutvuda teejoomisega seotud eksponaatidega Narva Muuseumi kogudest. Näituse avamisel kostitatakse kõiki külalisi vaid parimaga – ehtsas samovaris valmistatud aromaatse teega.

Näitus on avatud 17.09.2021 kuni 25.11.2022.
Näituse asukoht: Narva linnus, põhjatiiva I korrus.

Lisainfo:
näituse kuraator Denis Jatsenko
tel 3599233
denis.jatsenko@narvamuuseum.ee