« Tagasi

Helje Eelma illustratsioonide näituse avamine

22. oktoobril kell 15.00 avatakse Narva Keskraamatukogus näitus Helje Eelma illustratsioonidest raamatutele „Eesti ravimtaimed". Kunstnik teeb ülevaate oma töödest.

Näitusel on eksponeeritud akvarellid, mis valmisid tellimustööna Ain Raali, Mikk Sarve ja Kristel Vilbaste raamatute"Eesti Ravimtaimed" kolmele osale (kirjastus Varrak, 2018, 2019 ja 2020). "Olles aastaid töötanud peamiselt arvutiga, oli pakkumine vahelduseks sedavõrd ahvatlev, et nõustumine ei nõudnud pikka mõtlemisaega. Taimi sai joonistatud ja akvarellitud esimesse raamatusse 80, teise 40 ja kolmandasse 30, kokku 150 taime," ütles Helje Eelma.

Helje Eelma on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Kujundus graafikute Liidu ja Eesti Disainerite Liidu liige. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (Eesti Kunstiakadeemia) aastal 1983 graafilise disainerina ja sellest alates tegelenud põhiliselt trükiste, seal hulgas raamatute kujundamisega. 2011. aasta märtsist tegutseb ta disainerina oma väike ettevõttes Kammerdisain OÜ (www.kammerdisain.com).

Avamisel tutvustab bioloog, diplomaat ja napsiekspert Toomas Tiivel ravimtaimede baasil valmistatavaid napse ja mõnd neist saab ka maitsta.

Näitus jääb avatuks 10. detsembrini.

Avamispäeval müügil raamatu illustratsioonidega kruusid, postkaardid, kalendrid.

Narva Keskraamatukogus näitus Helje Eelma illustratsioonidest raamatutele "Eesti ravimtaimed"

Info:
Narva Keskraamatukogu, tel 3594360.