« Tagasi

Alates 1. maist hakkab kehtima uus busside sõiduplaan

Alates 1. maist 2022 kuni 14. oktoobrini 2022 hakkab kehtima uus busside sõiduplaan nii linnaliinidel kui ka aiandusühistute linnalähiliinidel.

Uue sõiduplaani koostamisel juhindus Narva Linnavalitsuse Linnamajandusamet 2021. aastal OÜ Stratum läbiviidud uuringust teemal „Narva ühistranspordi infrastruktuuri kaasajastamise kontseptsiooni väljatöötamine" ja selle aasta veebruaris-märtsis korraldatud linnaelanike küsitluse käigus saadud tagasisidest. Uuringu lõpparuanne sisaldab üle 50 muudatusettepaneku. Uuringu peamine järeldus oli muuta bussisõidugraafikud lihtsalt ja intuitiivselt arusaadavaks. Narvalased esitasid üle 300 ettepaneku. Samuti palusid nad muuta busside sõiduplaanid paindlikumaks ja vähendada reiside vahelisi intervalle.  Paljud avaldasid lootust, et paraneb bussiliiklus aiandusühistute ja linna vahel ja et oleks võimalik jõuda aiamaalt tööle ning tagasi aiamaale. Linnaelanike jaoks on oluline võimalus jõuda haiglasse, huviringidesse, tööle ja Narva tööstuspiirkondadesse. Samuti märgiti vajadust suurendada reiside arvu kalmistule.

Koos uue sõiduplaaniga hakkab kehtima ka uus busside numeratsioon tulenevalt Ida-Viru Ühistranspordikeskuse soovitustest. Samuti uuendatakse mõningaid marsruute. 15 linnaliini marsruuti ühendatakse 7 põhiliiniks.

Kõik põhimarsruudi liinid sõidavad kindla intervalliga - tööpäeviti 06:00-18:00 iga 30 minuti järel, õhtuti ja nädalavahetustel 1-tunnise intervalliga. Olulisematest peatustest kesklinna poole väljumine toimub iga 15 minuti tagant, näiteks peatustest Jäähall, Kreenholmi viadukt, Kangelaste 34, Tempo, KK Geneva. Uue sõiduplaani kehtestamisega paraneb teenindus Tiimanni-Kerese piirkonnas.

Linnalähiliinidel kehtib ühtne sõidupilet, juht ei müü piletit erinevatele hinnatsoonidele, reisijad sisenevad bussi kõigist ustest ja soetavad pileti validaatori kaudu. Ühe-kahe reisi asemel suundub Riigiküla kalmistule 5 reisi.

Piletisüsteemis on toimunud mõned muudatused. Saadaval on tunni-, päeva-, 5- ja 10-päeva piletid. Taolisi pileteid saab ostetud pileti kehtivusajal kasutada kõikidel liinidel. 30-päeva sõidupileti kasutamise võimalus säilib. Samuti paranevad ka ühistranspordi kasutamise soodustingimused.

1. maiks uuendatakse info kehtiva sõiduplaani kohta kõigis bussiootepaviljonidega peatustes. Infotahvlitel on ka busside liikumisskeemid ja teave piletite ostmise kohta.

Pileteid soetada ning kanda raha ühtsele sõidukaardile saab sõidukaardi müügipunktides, veebilehel narva.pilet.ee ja mobiiltelefoniga. Ühtse sõidukaardi müügikohad Narvas: Kreenholmi, Narva Tempo ja Pähklimäe postkontorid, Astri Selveri infopunkt, R-Kiosk Narva Astri Keskuses, R-Kiosk Narva Fama Keskuses, R-Kiosk Narva Vaksali väljak (raudteejaam) ja Narva Prisma.

Täpsemat infot, sh uue suvise bussigraafiku kohta, saab aadressilt https://www.narva.ee/bussiliiklus või linnaameti vanemspetsialisti Vera Mihhailova käest (veera.mihhailova@narva.ee või 3599196, 5665 0664).