« Tagasi

Projekt "Narva projektid kapitaliseerimise suunas/Narva projects CAP" on edukalt ellu viidud

30. novembriks 2023 olid projekti "Narva projektid kapitaliseerimise suunas/Narva projects CAP"  plaanitud  tegevused edukalt ellu viidud.

Projekti eesmärgiks oli suurendada Narva projektide tulemuste ja eelkõige rekonstrueeritud ajalooliste jõeäärsete alade, sh Narva linnuse ja promenaadide, nähtavust.

Euroopa Liidu, sh Eesti EL välispiiri programmi 2014-2020 märkimisväärse toetuse abil sai korda tehtud Narva linna ajalooline jõeäärne ala ja selle läheduses asuvad olulised objektid, sh Narva kindlus ja Victoria bastion ning on taastatud Pimeaeda, Raekoda ja Raekoja platsi.

Tänu projektile oleme tõstnud  teadlikkust Narva uutest turismivõimalustest ja kultuuripärandist ning on saavutatud järgmised tulemused:

• Loodud SitCom (situatsioonikomöödia) "Piirilinnus". Narva ajalooliste faktide põhjal  filmiti 8 osa. Sarja saab vaadata nii eesti, vene kui ka inglise keeles ning soomekeelsete subtiitritega. Ajaloolise komöödia süžee ja visuaalne kujundus kätkevad endas äratuntavaid tegevuspaiku, sündmusi ja meie linlasi. Sihtasutus Narva Muuseum teatas, et 30. novembriks 2023 oli sarja Youtube'is vaadatud 32 000 korda. 4. detsembrist on „Piirilinnus" kaheksal järjestikusel õhtul kell 19.55 ETV2 ekraanil.

Foto: SA Narva Muuseum

• Välja töötatud virtuaaltuur Narva jõeäärses piirkonnas liikumiseks. Narva jõepromenaadi saab nüüd külastada ka virtuaalselt (https://360.visitnarva.ee/et/narva-jõeäärne-ala) - jalutada mööda promenaadi, nautida Pimeaia ilu, kõndida Pimeaias, silmitseda uut lehtlat, minna Victoria bastioni kasemattidesse.

• Välja töötatud ja trükitud kaardid liikumismarsruudina Narva jõeäärses piirkonnas koos uuendatud objektidega: 5-krooni vaateplatvorm, promenaad, rekonstrueeritud Narva linnus, bastionid, Pimeaed ja loomulikult ka taaselustatud raekoda. Kaardid olid koostatud 4 keeles: eesti, inglise, vene ja soome keeles.

• Korraldatud Narva tutvustusreis soome ajakirjanikele ja turismiettevõtjatele. 2023.a. oktoobris soome delegatsioon  külastas Narva jõepromenaadi ja muid olulisi turismiobjekte, sealhulgas "5-krooni vaade" vaateplatvormi, Narva kindlust, Victoria bastioni, Pimeaeda, renoveeritud Raekoda ja Raekoja platsi. Ringreisil osalejad olid peamiselt Lappeenrantast ja Imatralt, s.o. Soome ja Venemaa piiriäärsest piirkonnast, kus turismi peamiseks sihtrühmaks olid samuti Venemaa turistid. Tuuri raames tekkisid uued projektiideed, mis on edasisel  väljaarendamisel.

Foto: Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet

• Avaldati 2 artiklit soome keelses ajakirjas Baltic Guide.

30. novembril 2023 toimus Narva raekojas pressikonverents, mille käigus esitleti projekti tulemusi. Suur tänu osalejatele huvi ja huvitavate küsimuste eest!

Projekti partnerid:
• Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet
• SA Narva Muuseum

Projekt on teostatud Eesti EL välispiiri programmi 2014–2020 raames ja Euroopa Liidu toel. Sama programmi kaudu toetati ka Narva promenaadi ja Hermanni linnuse Läänehoovi renoveerimist.  Projekti eelarve on 77 000 eurot, millest partnerite omafinantseering moodustab 7700 eurot ning programmi toetus 69 300 eurot. Projekt viidi ellu perioodil 01.05.–30.11.2023. → Info projektist.

Lisainfo:
Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet
tel 3599140
e-post areng@narva.ee