« Tagasi

Narvas sõlmiti leping uue turismiatraktsiooni loomiseks

/Foto: Sven Zacek/

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet sõlmis 30. augustil lepingu firmaga Platvorm OÜ uue turismiatraktsiooni "Virtuaalne Vana Narva" loomiseks, mis hakkab paiknema taastatud raekoja hoones.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus(EAS) kiitis heaks selle aasta märtsis projekti „Vana-Narva uus elu", mille raames plaanitakse praegu rekonstrueeritava Narva raekoja kahte saali luua uus turismitoode "Virtuaalne Vana Narva". Tööde valmimine on planeeritud juulisse 2023, mis tähendab, et järgmisel sügisel on kõigil võimalik tutvuda linna rikkaliku ajaloolise minevikuga.

„Selle projekti põhieesmärk on tutvustada Narva olulist kultuuripärandi objekti. Viie aasta jooksul pärast projekti valmimist püüame välisturistide arvu kasvatada ja taastada Narva turism vähemalt pandeemiaeelsele tasemele. Kindlasti on sellel projektil positiivne mõju meie linna majandusele. Aga kõige olulisem on see, et raekoja hoones taastatakse virtuaalne Vana Narva, kunagi eksisteerinud võimas linn, Põhjamaade barokki-pärl ja üks maailma ilusamaid linnu," ütles Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet vanemspetsialist Olga Smirnova.

Liitreaalsuse abil saalis pakutakse külalistele võimalust tutvuda sõjaeelse Narvaga. Üheks peamiseks ekspositsiooni objektiks on 3D prinditud Vana Narva mudel, mis valmistatakse Fjodor Šantsõni pabermaketi ja Narva linnuses asuva vana Narva maketi alusel. Tahvelarvutite abil saavad külalised jälgida video- ja heliteavet, fotosid ja 3D-pilte üksikutest kõige huvitavam hoonetest ja objektidest ning tutvuda linna sõjaeelse eluga tervikuna.

Virtuaalreaalsuse tuba pakub Narva Rootsi aja ülevaadet. Virtuaalreaalsuse prille kandvad külastajad satuvad näiteks turule, 1700. aasta Põhjasõja lahingu epitsentrisse või saavad olla tunnistajaks 1659. aasta suurele tulekahjule ja sellele järgnenud linna ülesehitamisele. Mida täpselt luuakse ja külastajatele pakutakse otsustavad töö käigus turismiatraktsiooni looja, tellija ning Narva Muuseumi eksperdid. Juba järgmisel nädalal arutavad osapooled täpsemalt esimest etappi, milleks on ajaloouuringud, et tagada virtuaaltoote täielik ajalooline täpsus.

Projekti toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ning rahastatakse Euroopa Liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

Lisainfo projektist: https://visitnarva.ee/et/narva-projektitegevus.