« Tagasi

Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Ameti teade (Kiriku tn 9)

Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Amet avalikustab krundil asuva Narva Aleksandri kiriku hoone laiendamiseks ning Igor Grafovi tänav T2 kinnistule kõnnitee rajamiseks projekteerimistingimuste eelnõu.

Tööde eesmärk on riikliku tähtsusega ehitismälestis restaureerida sündmus- ja kontserdisaaliks (500 kohta, millele lisaks rõdudel istekohad), hoone jääb toimima ka kirikuna. Samuti on eesmärgiks hoone laiendamine ja territooriumi uuendamine. Kirikuhoonele juurdeehitatav hooneosa (edaspidi: juurdeehitus) ehitatakse kiriku loodenurka. Juurdeehituse põhikorrus on maa-alune, maapinnal on nähtav kolmnurkne sissepääsuala. Juurdeehitus on ühendatud kirikuga maa-aluste ühenduste kaudu. Juurdeehituses paiknevad fuajee, müügikoht, garderoobid, tualett-, kontori- , riietus- ja abiruumid ning suur koosolekute saal. Inva ligipääs on tagatud kahe liftiga.

Projekteerimistingimuste eelnõu, taotluse ja eskiisiga saab tutvuda siin.

Projekteerimistingimuste eelnõu kohta võite esitada Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Ametile oma arvamuse ja vastuväited 10 päeva jooksul kuulutuse avaldamisest postiaadressile Peetri plats 5, 20308 Narva linn või e-posti aadressile narvaplan@narva.ee. Avatud menetlus kestab kuni 3. märtsini 2021. a.