Narva linn


Selgub Narva muuseumi uue püsinäituse tegija

Narva muuseum kuulutab 28. juunil kell 12:00 välja ideekonkursi võitja, kellega loodab muuseum sõlmida lepingu miljon eurot maksva uue püsiekspositsiooni loomiseks.

Konkursi žürii esimees ja Narva muuseumi teadusjuht Ivo Posti ütles, et võistluse eesmärk ei olnud otsida valmis lahendusi muuseumi uuele püsinäitusele, vaid leida koostööpartner uue näituse ideede genereerimiseks ja teostamiseks. „Ootasime „kastist välja“ mõtlemist ja ootamatuid lahendusi meie poolt püstitatud võistlusülesannetele. Žürii valis võitja, kelles paistis olevat kõige rohkem potentsiaali olla meie loominguline partner,“ ütles Posti.

Konkursile laekus kolm võistlustööd nii Eestist kui välismaalt. Võistluse auhinnafond oli 8000 eurot, millest 4000 saab esimese ja 2500 eurot teise koha võitja. Žürii otsustas kolmandat kohta mitte välja anda.

Auhindamistseremoonia järel on meedial erakordne võimalus pääseda nendesse Narva linnuse osadesse, mis on praegu külastajatele suletud ja mida asutakse restaureerima juba sel suvel. Koos uue püsiekspositsiooniga avatakse 2019. aastal külastajatele Narva linnuse konvendihoone idatiib ning mitmed põnevad müürikäigud, võlvkeldrid ja müürigaleriid, mis praegu on koduks ainult tuvidele ja ehitusprahile.

Pärast auhindamist asub muuseum kohe võitjaga läbirääkimisi pidama, et siis kokkuleppe saavutamisel sõlmida leping ning asuda üheskoos välja töötama muuseumi uut püsiekspositsiooni. Uus püsinäitus avab külastajatele Narva linnuse pika ja värvika ajaloo – kuidas linnust ehitati, kes seda erinevatel aegadel valitsesid, kes seal igapäevaselt elasid ja millist ülesannet täitsid, kuidas linnust sõjas kaitsti ning kuidas kaitses linnus linna.

Narva Muuseumi uue püsiekspositsiooni loomine on üks osa projektist “Piirikindluse avastuskeskuse avamine”. Projekti kogumaksumus on enam kui 4 miljonit eurot, millest 3,54 miljonit eurot tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist. Projekt algas 1. juulil 2016 ning kestab kuni 30. juunini 2019.

Toetajate logod

Lisainfot Narva linnuse arendusprojekti kohta leiab muuseumi kodulehelt.

Info:
Narva Muuseumi teadusjuht Ivo Posti
tel 56637255

Lisatud 22.06.2017, 12:43
Muudetud 22.06.2017, 12:59

eelmine järgmine