Narva linn


Häid tulemusi saavutanud ennetusprogramm SPIN alustab Narvas tööd

Alates 21. jaanuarist alustab Narvas tegutsemist spordil põhinev ennetusprogramm noortele, mis kannab nime SPIN. Läbi jalgpalli osalejatele erinevaid eluoskusi, meeskonnatööst eesmärkide seadmiseni, õpetav programm sai alguse Inglismaal ning on näidanud kahe aasta jooksul häid tulemusi Tallinnas ja Kohtla-Järvel.

“SPIN-programm on juba muutnud sadade noorte elu. Mõju väljendub nii sotsiaalsete oskuste arengus ja sellega kaasneva riskikäitumise vähenemises kui paranenud käitumise ja õpitulemuste näol koolis,” tutvustas SPIN-programmi senist kogemust tegevjuht Keit Fomotškin. “Mul on väga hea meel, et saame kohaliku kogukonna jaoks palju positiivset toonud programmiga alustada ka Narva linnas.”

Narvas alustab tööd kolm 10-13 aastastele noortele suunatud treeninggruppi, kaks poistele ja üks tüdrukutele. Osalemine on tasuta ja eelnevat jalgpallioskust ei eeldata, koos käiakse kolm korda nädalas.

“On väga rõõmustav, et Narva linna noored saavad võimaluse SPIN-programmis osaleda. See pakub neile nii võimaluse tegeleda spordiga, kui ka vajalikku tuge mänguväljaku kõrval,” kirjeldas linnapoolset vastuvõttu Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Programmi rahastab Narvas Briti Nõukogu. SPINi elluviimisele panevad lisaks linnale õla alla Siseministeerium Euroopa Sotsiaalfondi abiga, Eesti Jalgpalli Liit, Politsei- ja Piirivalveamet, Heateo Sihtasutus ja mitmed teised partnerid. Gruppe asuvad juhendama jalgpalliklubi Narva Trans tipptreenerid ning noorsootöö taustaga abitreenerid.

“Toetame SPIN-programmi oma noorte jõustamise ja kogukondade liitmise tegevuskava raames. Kuigi programm on inspiratsiooni ammutanud Suurbritanniast, on eriti julgustav, kuidas SPINi meeskond on seda Eestis üha paremini toimivaks arendanud,” avas programmi Narvasse jõudmise tausta Briti Nõukogu Eesti esinduse juhataja Ursula Roosmaa.

SPIN-programmi pidulik avamine toimub 21. jaanuaril kell 14:00-15:30 Narva Spordihoones (Rakvere 22d), kus tutvustatakse lähemalt programmi partnereid, treenereid ja tulevikuplaane. Treenerid viivad kohapeal noortele läbi tutvustavaid mänge. Lisaks noortele ja nende vanematele on programmiga tutvuma oodatud ajakirjanikud.

Programmi kohta saab täpsemalt lugeda www.spinprogramm.ee.

Lisainfo programmi ja avaürituse kohta:
eesti keeles Andrei Liimets (andrei@heategu.ee / +372 56665142).
vene keeles Keit Fomotškin (keit@heategu.ee / +372 53060112).

Andrei Liimets
SPIN-programm
kommunikatsiooni- ja arendusjuht
andrei@heategu.ee
+372 56665142

Lisatud 20.01.2017, 13:06
Muudetud 20.01.2017, 13:40

eelmine järgmine