Narva linn


Ida-Viru Maavalitsus ja Omavalitsuste Liit autasustavad tublisid õpilasi

Tänavu lõpetas gümnaasiumi kuldmedaliga 51 Ida-Virumaa õpilast. 17 noort idavirulast tulid üleriiklikel aineolümpiaadidel kümne parema hulka. Täna autasustavad Ida-Viru maavanem Andres Noormägi ja Ida-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Arno Rossman neid tänukirja ja hinnaliste kingitustega. Samuti tänavad tublisid õpilasi ja nende juhendajaid Ida-Virumaa Ettevõtluskeskus ja mõlemad Ida-Virumaa kolledžid – Tartu Ülikooli Narva kolledž ning Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledž.

Ida-Viru Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Kaarin Veinbergsi sõnul on aastate maakonna kuldmedalistide seas kõige populaarsem valik haridustee jätkamisel Tartu Ülikooli arstiteaduskond või Peterburi ja Moskva kõrgkoolid.

„Ma eeldan, et tegemist on keskmisest taibukamate ja optimistlikemate noortega, kelletaolisi on meie maakonnal väga vaja. Need on inimesed, kelle jaoks on maailm lahti ning kes suudavad ühiskonna heaks palju ära teha,“ ütles maavanem Andres Noormägi.

„Hea haridus annab noortele tiivad ja haritud noortest on kasu nii meie maakonnale kui ka kogu Eestile,“ ütles Ida-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Arno Rossman tublisid noori õnnitledes.

Ida-Virumaal on igal aastal palju noori, kes lõpetavad gümnaasiumi kuldmedaliga. Tänavu on peaaegu pooled neist, 23 õpilast, Narvast. Maakonna eestikeelsete koolide lõpetanute seas oli tänavu kuldmedaliste vaid kaheksa.

Autasustamistseremoonia leiab aset 15. juunil Purtse kindluses.

Pressiteate koostas:
Ida-Viru Maavalitsuse avalike suhete nõunik Ago Gaškov
Tel 5043532, e-post ago.gaskov@ida-viru.maavalitsus.ee

Lisatud 15.06.2016, 14:29
Muudetud 15.06.2016, 14:40

eelmine järgmine