Narva linn


Ida-Virumaa aiandusühistud tuleohutumaks!

Juunikuus alustab Päästeameti Ida päästekeskus ohutusalase projektiga, mis on suunatud Ida-Virumaa aiandusühistutele. Projekti eesmärk on muuta aiandusühistud turvalisemaks. Plaanis on viia läbi infopäevad ühistute esimeestele, kodunõustamised aiandusühistutes ning aasta lõpus ka kontrollida aiandusühistute tuleohutust.

8.juunil stardib Ida päästekeskuse projekt, mille eesmärk on muuta Ida-Virumaa aiandusühistud ohutumaks.

„Meid ajendas sellist tegevust planeerima ja ka teostama tõsiasi, et regioonis on palju aiandusühistuid, kus kevad-suvisel perioodil inimesed alaliselt elavad. Seal toimetatakse igapäevaseid majapidamisetoimetusi, maalapil kasvatatakse aedvilju ja muud aiakraami, sealt käiakse vajadusel tööle, ööbitakse. Paljud on sellistesse aiamajadesse ehitanud ka küttekolded ja saunad. Suveperioodiks kolitakse aiamajadesse, veel neid nimetatakse suvilateks või daatšadeks (vene keelest), ning elatakse ligi pool aastat. See on igati tervitatav tegevus kui seejuures täidetakse ohutusnõudeid, iseäranis tuleohutusnõudeid. Aiandusühistutes toimub paraku hoonetulekahjusid ning nendes on hukkunud ka inimesi,“ rääkis Päästeameti Ida päästekeskuse ennetusbüroo juht Maido Nõlvak.

8. juunil toimub Narvas ohutusalane teabepäev aiandusühistu esimeestele. Räägitakse "Kodu tuleohutuks!" nõustamistest ning tuleohutusnõuetest aiandusühistute hoonetes ja territooriumil ning kui oluline on neid nõudeid järgida ja täita. Põgusalt tutvustatakse ka Ehitusseadustikus sätestatud nõuete järgimist ehitamisel. 9. juunil viiakse Ida päästekeskuse eestvedamisel läbi samasugune teabepäev Sillamäel.

„Aiandusühistu turvalisus saab alguse inimestest, kes selles toimetavad, eriti oluline roll on aga ühistu esimehel,“ lisas Maido Nõlvak.

Seejärel on suve jooksul plaanis viia läbi kodunõustamised, mis tähendab, et päästjad tulevad igasse ühistu aiamajja ning nõustavad selle elanikke tuleohutuse teemadel. Sügisel korraldavad järelevalve inspektorid kontrollreidid aiandusühistutesse, mille käigus kontrollitakse hoonete tuleohutust.

Maido Nõlvak lisas, et kõik need tegevused on planeeritud ja võetakse ette ikka selleks, et inimestel oleks elu turvalisem ning tuleõnnetuste arv väheneks.


Helen Tammets
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht
Päästeamet, kommunikatsiooniosakond
E-post helen.tammets@rescue.ee
Tel 5134187

Lisatud 07.06.2016, 13:39
Muudetud 07.06.2016, 14:17

eelmine järgmine