Narva linn


Enne lõkke tegemist veenduge, et see on ohutu!

Eesolev nädalavahetus toob meile nii volbriöö kui ka maipüha. Mõlemal juhul on kombeks teha lõket. Riigi Ilmateenistus lubab nädalavahetuseks nii päikest, suuremat tuult kui ka olenevalt piirkonnast vihma. Paneme kõigile pidulistele südamele, et enne kui asute lõket tegema, veenduge, kas see on ohutu nii teile, teie varale kui ka ümbritsevale loodusele.

Nädalavahetusel tähistatakse Eestis volbriööd ja ka maipüha, mille puhul on kombeks teha lõket. Vaatamata usule maagiasse, või kui soovitakse lihtsalt koristustöödel teha lõket, milles praht ära põletada, ei tohi unustada, et lõke peab olema ohtu.

Meelespea lõkketegijatele:
· Enne lõkke tegemist tuleb veenduda selle ohutus kauguses lähimate hoonete ja metsani. Ohutu vahemaa hooneteni on minimaalselt 15 meetrit ja metsani 20 meetrit. Siinkohal tuleb üle rõhutada, et tegemist on minimaalse kaugusega, see võib alati suurem olla.
· Lõkkeaseme ümbrus tuleb puhastada kuluheinast. Kõige kindlam on, kui lõkke alus ümbritsetakse kivide või muldvalliga, et tuli mööda kuiva taimestikku edasi ei leviks.
· Kindlasti jälgige ka tuule suunda ja kiirust. Lõket tohib teha, kui tuule kiirus on alla 5,4 meetrit sekundis, ehk nõrga tuulega. Tuule suund ei tohi olla hoonetele ega ladustatud põlevmaterjalile.
· Austage kindlasti ka oma naabreid. Kui ikka tuule suund on otse naabri majale või hoovi, siis tasub lõkke tegemine edasi lükata ja oodata soodsamat ilma.
· Lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega, kastekann, survestatud aiakastmise voolik või tulekustuti.
· Ärge jätke lõket järelevalveta.
· Kui lõketegemine lõpetatakse, tuleb lõkkease ja hõõguvad söed üle valada veega või katta pinnasega.

Selliselt tehes võime kindlad olla, et juhuslik tuuleiil ei puhu sädemeid lendu ja tuli ei paisu iseseisvalt suureks.

Täpsemaid lõkketegemise juhtnööre saab küsida ka päästeala infotelefonilt 1524.

Näpunäited, kuidas grillida ohutult leiate siit.

Ohutut nädalavahetust!


Helen Tammets
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht
Päästeamet, kommunikatsiooniosakond
e-post:
helen.tammets@rescue.ee

Lisatud 29.04.2016, 12:49
Muudetud 29.04.2016, 13:28

eelmine järgmine