Narva linn


Kas ka Sinu postkast vajab noorenduskuuri?

Oled Sa mõelnud sellele, millises seisukorras on Sinu postkast?
Kui vastasid sellele küsimusele eitavalt, siis tea, et praegu on paras aeg sellele pilk peale visata.

Eestis on kokku 25 000 ebakorrektset postkasti, millest lausa 1379 asuvad Narva linnas.

Mis teeb aga ühest postkastist korrektse postkasti?
See on terve, saabuva posti vastuvõtmiseks piisava suurusega (postkasti ava minimaalsed mõõtmed on 3 x 23 cm) ning ilmastikukindel, kaitstes sisu ka näiteks Eestile omase vihma ja tuule eest.

Ära jäta tähelepanuta ka postkasti asukohta, märgistust ja turvalisust, mille tagab postkasti lukustamine.

Kui leiad, et Sinu postkast ikkagi päris täpselt eelpool toodud tingimustele ei vasta ja kuulub ehk nende 1379 sekka, oleks aeg kaaluda selle väljavahetamist.

Kõige parem on soetada uus postkast lähimast postkontorist, sest suve lõpuni pakume kõiki postkaste soodushinnaga. Lisaks on postkontoris olemas teenindaja, kes oskab Sind vajadusel valiku tegemisel aidata.

Uut postkasti paigaldama asudes pea meeles, et see tuleks kinnitada kodu piirava aia külge või selle puudumisel tänavapoolse välisukse lähedusse. Ühtlasi sea end hetkeks kirjakandja olukorda ning veendu, et postkast asub talle nähtavas ja koerte võimaliku rünnaku eest ohutus kohas. Kortermajas elades paigalda see esimese korruse valgustatud eesruumi ning juhul, kui postkastini pääsemiseks on tarvis võtit või uksekoodi, edasta need Eesti Postile. Asulast väljas elades pööra tähelepanu ka sellele, et postkastile oleks transpordivahendiga aastaringne ligipääs.

Kui uus postkast on paigaldatud, teavita sellest ka Eesti Posti, et kirjakandja selle kiiresti üles leiaks. Selleks kirjuta lähimasse postkontorisse või saada avaldus aadressil info@omniva.ee.

Anna oma panus, et saadetised jõuaksid Sinuni õigel ajal ja heas korras. 


AS Eesti Post

Lisatud 16.07.2015, 12:57
Muudetud 16.07.2015, 13:44

eelmine järgmine