Narva linn


Jelena Skulskaja loengud Narvas

Tuntud Eesti luuletaja, ajakirjanik ja dramaturg Jelena Skulskaja alustab TÜ Narva Kolledžis eesti-vene kirjanduse- ja kultuurile pühendatud loengusarja. Esimene loeng toimub teisipäeval, 29. oktoobril algusega kell 14:00.

Loengusarja eesmärgiks on eesti kultuuri kõrval tutvustada ka vene kultuuri Eestis. Esimese loengu teemaks on „Miks sureb vene kultuur?“. Loengus käsitletakse vene kirjanduse ja teatrimaailma lähiminevikku.

Järgmine loeng toimub 19. novembril 2013 ja on pühendatud luule tõlkimisega seotud küsimustele. Kolmas loeng käsitleb välismaa kirjanduse mõju lugejale, vaadeldakse 1978 a. vene keeles ilmunud kogumiku „Noor Eesti proosa“ mõju lugejale ja keskkonnale.

Jelena Skulskaja on tuntud Eesti luuletaja, prosaist, dramaturg, ajakirjanik, telesaate „Batareja” saatejuht ning Eesti Kirjanike Liidu liige. Jelena Skulskaja on 15 raamatu autor (luule, proosa, tõlke, esseistika), millest kaks on ilmunud ka eesti keeles ning viie lavastatud näidendi autor. avaldanud oma kirjutisi Eestis, Lätis, Venemaal, USA-s, Austrias, Iisraelis.

Aasta lõpuni toimub kokku kolm loengut, loengusari jätkub ka järgmisel aastal. Kõik loengut toimuvad kord kuus teisipäeviti algusega kell 14:00 ja on kõikidele tasuta. Loengud toimuvad vene keeles.

Loengutesse on oodatud kõik huvilised!


Lisainfo:
Maria Kullamägi
Tartu Ülikooli Narva kolledži turundusspetsialist
tel. 7401923
maria.kullamagi@ut.ee

Lisatud 28.10.2013, 12:58
Muudetud 28.10.2013, 13:01

eelmine järgmine