Narva linn


Väljaspool Eestit tutvustatakse aktiivselt Narva linna

Narvat ja Narva-Jõesuud, Põhja-Eestit ning Ida-Virumaad reklaamitakse aina aktiivsemalt välisturgudel. Narva linna esindajad osalevad erinevatel turismimessidel, ajakirjanike jaoks korraldatakse pressi- ja muid tutvustavaid reise ning Narvas olevaid puhkusevõimalusi reklaamitakse paljudel seminaridel, massmeedias ja sotsiaalvõrgustikes.

Veebruarikuus oli linn esindatud kolmel turisminäitusel, mis leidsid aset Helsingis, Riias ja Tallinnas. Kuu lõpus oli korraldatud ka pressireis Venemaa ajakirjanike jaoks, mille käigus tutvustati tervise- ja aktiivse puhkuse võimalusi Ida-Virumaal.

Peamiseks ülesandeks oli jagada potentsiaalsetele turistidele infot, mis oleks seotud erinevate puhkusevõimalustega Narvas ja Narva-Jõesuus nii talve- kui ka suvehooajal. Rõhku oli peamiselt asetatud 2013. aasta suurtele kultuuriüritustele. Nende hulgas on traditsioonilised Narva lahing, Energiajooks, Suvelaat jpm. Narva-Jõesuu aga reklaamib rohkem tervise taastamisele suunatud puhkust.

2012. aasta statistika järgi Narvas ööbinud turistide arv kasvas eelmise aastaga võrreldes 19,7% võrra. Eriti märgatav on vene turistide osakaalu kasv. Nimelt, võrreldes 2011. aastaga rohkem kui 50%-ne ja võrreldes 2010. aastaga – 207% kasv.

2013.aastal  on plaanis korraldada rida turundusüritusi kõigepealt Venemaal, siis Soomes ja Lätis. Nende hulgas on erisugused infoseminarid, reklaamikampaaniad ja pressireisid Soome, Läti ja Rootsi ajakirjanike jaoks.

Lisaks kõigele osaleb Narva SA Põhja Eesti Turism turunduse ühisprojektis, mida plaanitakse realiseerida aastail 2013-2015.

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet avaldab tänu oma partneritele – firmadele, kes osalevad ühises turundustegevustes.

 

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Ameti andmetel

Lisatud 07.03.2013, 10:15
Muudetud 07.03.2013, 10:16

eelmine järgmine