Narva linn


Uued näitused

Näitus "Karvavahetuse aeg. Lapimaa nüüdiskunst"

6. märtsil avatakse Narva linnuse Pika Hermanni torni esimesel korrusel näitus „Karvavahetuse aeg. Lapimaa nüüdiskunst“.

Soome Instituut toob koostöös Tartu Kunstnike Liidu ja Lapimaa Kunstnike Liiduga Eestisse uue rändnäituse, mis tutvustab Lapimaa nüüdiskunsti.
Tartu Kunstnike Liidu esimees Markus Toompere ja galerist Indrek Grigor külastasid mais 2011 Rovaniemit, et tutvuda Lapimaa Kunstnike Liiduga ja valida kunstiteosed Soome Instituudi uue rändnäituse jaoks. Näitus „Karvavahetuse aeg. Lapimaa nüüdiskunst“ esitleb neljateiskümnelt kunstnikult 22 teost, mis annab nii mediaalse kui sisulise läbilõike Lapimaa professionaalsest kunstist. Rändnäituse formaat seab tööde valikule küll omad tingimused, ent siiski on tegemist võrdlemisi representatiivse valimiga. Reljeefselt joonistub välja metropolist eemal seisvale kunstnikonnale omane tehnilise meisterlikkuse väärtustamine ja emotsionaalselt rikastav kohaspetsiifiline teemadering.

Näituse kuraatorid - Tartu Kunstnike Liidu esimees Markus Toompere ja galerist Indrek Grigor.

Maali, graafika, foto ja skulptuuri meediumi vahendusel osalevad näitusel kunstnikud Raija Aula (sünd. 1947) Mia Hamari (sünd. 1976) Anssi Hanhela (sünd. 1962), Ilona Kivijärvi (sünd. 1960), Ninni Korkalo (sünd. 1982), Tuomas Korkalo (sünd. 1978), Essi Korva (sünd. 1985), Leila Lipiäinen (sünd. 1962), Riitta Moilanen (sünd. 1959), Olli Moisio (sünd. 1950), Tuuli Mukka (sünd. 1966), Marketta Nilsen (sünd. 1944), Elina Sipilä (sünd. 1979), Sointu Viinikka (sünd. 1939).

Näitus jääb avatuks kuni 27. märtsini.

INFO:
Anna Judina, näituste ja ürituste kuraator, tel. 3599242,
e-post: naitused@narvamuusem.ee


Näitus "Tahan olla kaunis"

8. märtsil kell 16.00 avatakse Narva linnuse viiendal korrusel näitus „Tahan olla kaunis“, kell 15.00 toimuvad meigi ja soengu tegemise meistriklassid.

Läbi kogu inimkonna ajaloo on naised tahtnud olla ilusad. Näitus „Tahan olla kaunis“ jutustab sellest, kuidas naised on enda eest igapäevaselt hoolitsenud ja püüdnud olla atraktiivsed.

Külastajatel on võimalus näha XX sajandil naiste poolt ilusa välimuse loomiseks kasutanud esemeid, mis pärinevad Narva Muuseumist ja erakogudest. Kõikidel soovijatel on võimalus teha ajalooline ekskurss eelmise sajandi ilumaailma, saamaks teada XX sajandi erinevate aastakümnendite iluideaale. Esteetilised ideaalid on pidevalt muutunud ning seda, mida ühel ajaperioodil tunnustati ilusaks on hiljem peetud primitiivseks või mõnikord isegi inetuks. Näitusel antakse ülevaade kosmeetika tekkimise ajaloost ning soengu, meigi ja maniküüri tegemise vahenditest. Need, kes eelistavad looduslikku kosmeetikat, saavad teada ka rahvalike juukse-, keha-, käte- ja näonahahoolduse võimalusi.
Lisaks on näitusel välja pandud läbilõige eripärastest maailmas leiduvatest iluideaalidest, mille nimel on inimesed sageli aastaid kannatanud. Vanasõna „Ilu nõuab ohvreid“ räägibki neist.

Näituse avamise päeval kella 15 kuni kella 16 toimuvad Narva linnuse remteris (kontserdisaal) tasuta meigi aluste (päeva- või õhtumeik) ja soengu tegemise (igapäevane ja pidulik soeng) meistriklassid, mida korraldavad Narva Lasteloomemaja noorte juuksurite stuudio „Creative-Stuudio“ 1. aasta õpilased (15-26-aastased). Meistriklassides saab õppida oma välimuse väärtuslikke külgi rõhutama ja puudusi varjama ning kasutama professionaalseid kosmeetikavahendeid.
Samuti näidatakse videomaterjali keha- ja küünemaalingute ning ja moetendentside kohta. Üritus lõppeb defileega.
Näitust toetab Kultuurkapital.

Näituse autor on Narva muuseumi teadur-folklorist Marina Kuvaitseva ja Kunstnik-kujundaja Narva kunstikooli õpetaja Olga Tjurina.

Ootame kõiki huvilisi Narva linnusesse näituse „Tahan olla kaunis“ avamisele reedel, 8. märtsil kell 16.00 ja meistriklassidesse kell 15.00. Näitus jääb avatuks 16. septembrini.

INFO:
Anna Judina, näituste ja ürituste kuraator, tel. 3599242,
e-post: naitused@narvamuusem.ee


Näitus "Avali hing"

8. märtsil kell 16.00 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis noore kunstniku Anna Tšainikova isiknäitus. Intrigeeriva pealkirjaga näitusel „Avali hing“ on esitatud portreid, illustratsioone ja maastikke. Näituse kuraator on Ilja Orav.

„Mulle meeldib jälgida ja jäädvustada hämmastavat inimkeha, selle emotsioonide ja iseloomu ilu,“ - kommenteerib oma loomingut noor kunstnik ise. Ennast neosümbolistina manifesteeriva Anna Tšainikova sõnul on neosümbolistide taotluseks anda oma töödes edasi hinge läbielamisi, ähmaseid ja segaseid meeleolusid, rahutuid tundeid ning põgusaid muljeid: „Ma ei tea kunagi, milline saab olema tulemus. Reaalsus ja fantaasia segunevad“.
Autori mõnede teostega on varem olnud võimalik tutvuda noorte kunstnike loomeliidu Fresh Art ühisnäitustel, 2011. aastal toimus Narva-Jõesuus kunstniku isikunäitus.
Anna Tšainikova on sündinud 5. aprillil 1988. aastal Moskvas. Huvi kunsti vastu äratas Anna Tšainikovas tema kunstnikust isa Grigori Tšainikov, kes oli Vene Föderatsiooni Kunstiakadeemia korrespondentliige ja kelle töid on eksponeeritud üle kogu maailma. 2010. aastal lõpetas Anna Tšainikova Kossõgini nimelise Moskva Riikliku Tekstiiliülikooli tarbekunsti teaduskonna ning on pärast seda töötanud Eestis. Noor kunstnik tunnistab, et Narva-Jõesuus ammutab ta rohkem inspiratsiooni, kui suures metropolis. Anna kirglik huvi maalikunsti vastu on tänaseks leidnud väljenduse üle 200-s töös.

Ootame kõiki huvilisi Anna Tšainikova isikunäituse „Avali hing“ avamisele reedel, 8. märtsil kell 16.00 Narva Muuseumi Kunstigaleriis. Näitus jääb avatuks 15. aprillini.

INFO:
Anna Judina, näituste ja ürituste kuraator, tel. 3599242,
e-post: naitused@narvamuusem.ee

Lisatud 04.03.2013, 13:05
Muudetud 04.03.2013, 13:22

eelmine järgmine