Narva linn


Vsevolod Pozdejevi ooper "Proua Elsa", Jelena Guro luule ja graafika

Neljapäeval, 28. veebruaril kell 18.00 kõlab Narva Muuseumi Kunstigaleriis esimest korda Vsevolod Pozdejevi ooper "Proua Elsa". Ooper on pühendatud vene luuletaja, kirjaniku ja kunstniku Jelena Guro (1877 - 1913) mälestusele. Kontserdi raames toimub Jelena Guro graafika ja luule esitamine.

Jelena (Eleanor) Guro, abielludes Matjušina, loomingule on iseloomulik maali, luule ja proosa sünkretism, elu impressionistlik lähenemine, tema tugev ilutunne, soov päästa igat ilu hetke, siirast õrnsust ja armastust kõigile elusolendite vastu... Kui tutvume tema elulooga, siis selgub, et oma unikaalse, eripärase stiili taga on naine, kes kannatab sisemise üksinduse ja teiste inimeste ükskõiksuse pärast ja kirjanik, kes loob, võideldes ravimatu haigusega. Ooperi "Proua Elsa" helilooja püüdis näidata Jelena Guro loovuse hetkesid ja motiive ning nende sidet ...

Ooper on kirjutatud Pille Lille Muusikute Toetusfondi ja Kultuuriministeeriumi tellimusel, ja esmakordselt kõlas Toetusfondi Pille Lille VII Tallinna Talvefestivali raames.

Kunstigaleriis esitatakse ooper sama meeskonnaga: kangelanna ja jutustuse tegelase proua Elsa rollis on Vanemuise teatri juhtiv ooperilauljanna Alla Popova (sopran). Muudes rollides: Ženja Hovsepjan (metsosopran), Jan Oja (tenor), Arvids Keinis (bariton) ning autor klaveril.

Vsevolod Pozdejev on lõpetanud magistrikraadiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Heliloojana on Vsevolod Pozdejev kirjutanud instrumentaal- ja vokaalkammermuusikat, milles olulisel kohal on klaver. Samuti on ta loonud kooriteoseid ja filmimuusikat.

Kontsertsarja „Kunstide risttee“ toetab Eesti Kultuurkapital.

Kutsume kõiki kunstihuvilisi kunstigaleriisse meeldivat neljapäeva õhtut veetma.

Sissepääs lastele, pensionäridele ja õpilastele on 1 euro; täiskasvanutele 2 eurot.


INFO:
Elena Sokhrannova
SA Narva Muuseum programmijuht-giid
Tel. 3592151
elena.sokhrannova@narvamuuseum.ee

Narva muuseum

Lisatud 20.02.2013, 13:43
Muudetud 20.02.2013, 13:50

eelmine järgmine