Narva linn


Tuleohutusalane koolitus algklasside õpilastele

Ida päästekeskuse ennetustöö büroo korraldab päästekomandodes 5. märtsist kuni 12. aprillini tuleohutusalase koolituse 1.-3. klasside õpilastele. Sel perioodil ootame Ida- ja Lääne- Virumaa koolide algklasside õpilasi külastama päästekomandot: Lääne-Virumaal Rakvere, Kunda, Tapa ja Väike-Maarja ning Ida-Virumaal Narva, Narva-Jõesuu, Sillamäe, Kohtla-Järve, Jõhvi, Kiviõli ja Iisaku päästekomandot. Klasside eelregistreerimine kestab kuni 1. märtsini.

Õppetunnis näidatakse õpilastele, millised ohuolukorrad võivad meie igapäevaelus ette tulla. Koos lastega mängitakse läbi tulekahjude peamised tekkepõhjused. Näitlike situatsioonide kaudu selgitatakse, mis võib juhtuda, kui süüdatud tikk kukub põlevmaterjalile, põlev küünal on asetatud ebakindlale alusele, küttekoldel on praod või kui pliidil on läinud kõrbema toit.

Lapsed saavad teadmisi ka kolme peamise kodukaitsja - suitsuanduri, tulekustutusteki ja tulekustuti - vajalikkuse ja käsitsemise kohta. Samuti tutvustatakse neile päästjate eririietust ja -tehnikat. Lisaks tuleohutusalastele teadmistele õpetatakse, kuidas õigesti käituda tulekahju puhkedes ja väljuda suitsusest ruumist ja valida hädaabinumbrit 112.

Kõikidele koolitusel osalenud lapsed saavad „Tean Tulest“ ülesanderaamatu õpetlike ülesannetega, mida koos ema-isa, vanema õe-venna või vanaema-vanaisaga lahendada.

Üleriigiline ennetustöö projekt "Tean tulest" sai alguse 2008. aastal. Eelmisel kevadel läbis tuleohutusalase koolituse päästekeskuse piirkonnas 2006 last 37 koolist. Lääne-Virumaal osales 21 ja Ida-Virumaal 16 kooli.

Palume koolitusaeg kokku leppida komandopealikuga.

Ida-Virumaa päästekomandod:
Narva päästekomando - Vahtra 3 Narva, komandopealik Andrei Kalamajev tel 3576100; 55614040; e-post: andrei.kalamajev@rescue.ee
Narva-Jõesuu päästekomando - Koidu 3 Narva-Jõesuu, komandopealik Aleksei Vinogradov tel 3577010; 53432287; e-post: aleksei.vinogradov@rescue.ee
Jõhvi päästekomando - Rahu 38 Jõhvi, komandopealik Janno Vool tel 33 91 936; 52 14 370; e-post: Janno.vool@rescue.ee
Sillamäe päästekomando - Kesk 1a Sillamäe, komandopealik Sergei Petrov tel 3277050; 53059675; e-post: sergei.petrov@rescue.ee
Kohtla-Järve päästekomando - Lai 7 Kohtla-Järve, komandopealik Kaido Parts tel 3366438; 5037122; e-post: kaido.parts@rescue.ee
Kiviõli päästekomando - Turu 7 Kiviõli, komandopealik Andres Tartu tel 3357478; 5201084; e-post: andres.tartu@rescue.ee
Iisaku päästekomando - Vilkuri 1 Iisaku alevik, komandopealik Hans Karp tel 3393308; 53411677; e-post: hans.karp@rescue.ee

Lääne-Virumaa päästekomandod:
Rakvere päästekomando - Fr.R.Kreutzwaldi 5A Rakvere, komandopealik Argo Pällo tel 3222710; 53097465; e-post: argo.pallo@rescue.ee
Tapa päästekomando - Pikk 18A Tapa, komandopealik Sirgo Voore 56228251; e-post: sirgo.voore@rescue.ee 
Kunda päästekomando - Staadioni 4 Kunda, komandopealik Heldur Lahne tel 3221001; 5285821; e-post: heldur.lahne@rescue.ee 
Väike-Maarja päästekomando - Ebavere Väike-Maarja, komandopealik Mati Kõiv 5201321; e-post: mati.koiv@rescue.ee


Lisainfo:

Narva piirkonnas - ennetustöö büroo vanemspetsialist Maila Leete,
Tel 3576107; 53292339, e-post:: maila.leete@rescue.ee

Lääne-Virumaal - ennetustöö büroo juhtivspetsialist Milvi Kompus,
tel. 3222711; 53456665, e-post: milvi.kompus@rescue.ee

Ida-Virumaal - ennetustöö büroo peaspetsialist Liina Järvi,
tel 3391926; 53049605, e-post: liina.jarvi@rescue.ee



Teate koostas:
Liina Järvi
Ida päästekeskus
Ennetustöö büroo peaspetsialist

Lisatud 20.02.2013, 13:39
Muudetud 20.02.2013, 13:43

eelmine järgmine