Narva linn


Rahvamatk "Avasta oma kodukohta"

Rahvamatk "Avasta oma kodukohta" toimub 30. augustil 2020. aastal marsruudil Riigiküla - Raekoja plats. Osalemine on tasuta, osalejate arv on piiratud (ca 100 inimest). Registreerimine on kohustuslik.

Päevakava:
10:00  osalejad kogunevad Narva Raekoja ees ja bussidega sõidetakse Riigikülla.
11:00 Riigikülast algab matk, kus osalejaid jagatakse gruppidesse, antakse juhised ja kaardid. Iga grupiga liituvad giid ja kaitseliitlased, kes tutvustavad matkajatele eesti keeles piirkonda ning sellega seotud ajalugu.
13:00-14:00 grupid jõuavad Narva linna Raekoja platsile, kus osalejaid ootab ees väliköök (juba valmis tehtud toiduga). Iga osaleja saab rahvamatka mälestuseks meene.
14:00-15:00 lõuna, meened ja kingitused, toimub viktoriin.

Marsruut ja objektid on kaardil nähtavad siin.
Rahvamatkale registreerimine.
Üritus facebookis.

Matkale tulles tuleb riietuda vastavalt ilmale. Osaleja vanus ega eesti keele oskuse tase ei ole olulised.

Rahvamatka teele jäävad ajalooga seotud objektid, kus grupid teevad peatuse ning giidid räägivad ajaloolisi lugusid ja fakte nende kohta. Objektid ja ajaloolised vaatamisväärtused on järgmised: Vabadussõja mälestusmärk, Laidoneri liin (1930. aastatel püstitatud Eesti Vabariigi idapiiri kindlusehitiste rahvapärane nimetus), Saksa sõjaväe punkrid (Riigiküla), II maailmasõja mälestusmärk "Tank", Põhjasõja monument, Sõjaväekalmistu ja Narva Garnisoni kalmistu.

Narva Rahvamatk 2020

Üritus toimub koostöös Integratsiooni Sihtasutusega Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Eesti ühiskonnas lõimumist toetavateks tegevusteks toetuse andmise tingimused" alategevuse "Lõimumisalased koostöötegevused" raames.

Lisainfo ja küsimused:
Anton Pratkunas
tel 55977055
antonpratkunas@gmail.com

Lisatud 24.08.2020, 12:50
Muudetud 24.08.2020, 13:39

eelmine järgmine