Narva linn


Politsei piiras Ida-Virumaal öist alkoholimüüki

22. augustist keelas Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) koroonaviiruse leviku peatamiseks öise alkoholimüügi Ida-Virumaa meelelahutus- ja toitlustusasutustes.

Ida prefekti otsusega keelati alkohoolsete jookide jaemüük kõigis Ida-Virumaa meelelahutus-, toitlustus- ja muudes asutustes ajavahemikul 23.00-06.00. Piirang kehtib kaks nädalat ning meetme vajalikkust hindab PPA koostöös Terviseametiga kord nädalas.

Ida prefekti Tarvo Kruubi sõnul kehtestatakse alkoholimüügi piirang rahva tervise ja avaliku korra kaitseks. "Viimastel päevadel on Ida-Virumaal hüppeliselt suurenenud koroonaviirusesse nakatunud inimeste arv ning nakatumiskordaja on kerkinud 26 inimeseni 100 000 elaniku kohta. Et ära hoida viiruse veelgi suurem levik, keelame ajutiselt öise alkoholimüügi toitlustus- ja meelelahutusasutustes. Viiruse leviku peatamiseks on oluline igaühe panus ja kutsun kõiki inimesi üles käituma vastutustundlikult ning tegema kõik selleks, et kaitsta nakatumise eest nii ennast kui ka teisi," ütles Kruup.

Piirangust kinnipidamist jälgib kohalik omavalitsus koostöös Politsei- ja Piirivalveameti ja Terviseametiga.

Korraldus ja seletuskiri.


Pavel Prokopenko
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja

Lisatud 24.08.2020, 08:29
Muudetud 24.08.2020, 08:46

eelmine järgmine