Narva linn


Sotsiaalminister Tanel Kiik viibis tööviisidil Narvas

 01XI2019 Narva/ Foto: Nelli Aleksandrova
 01XI2019 Narva/ Foto: Nelli Aleksandrova

1. novembril viibis Narva linnas töövisiidil sotsiaalminister Tanel Kiik, kes kohtus linnajuhtide ja kohalike perearstidega, et arutleda tervisekeskuse ehitamise projekti Narvas.

Kohtumisel ministriga osalesid linnapea Aleksei Jevgrafov, kohalikud perearstid, sotsiaalministeeriumi, terviseameti, haigekassa, Narva haigla ja sotsiaalabiameti esindajad.

 01XI2019 Narva/ Foto: Nelli Aleksandrova

Kohtumine toimus ministeeriumi soovil, seoses sellega, et Narva haigla on sunnitud loobuma Tervisekeskuse rajamise projektist, kuna ei leidu küllaldaselt perearste, kes sooviksid töötada uues tervisekeskuses.

Narva haigla esitas varasemalt Narva tervisekeskuse ehitamise sooviavalduse, kuid projekti elluviimine on nüüd küsimuse all, kuna tekkisid probleemid arstide leidmisega. Narva linnas töötab 38 perearsti, nendest vaid 2 on valmis töötama uues tervisekeskuses, aga projekti tingimused nõuavad minimaalselt kuut perearsti.

Peamisteks põhjusteks, miks arstid ei soovi ühineda on nimetatud seda, et nad ei soovi kolida oma praegusest töökohast linna teise otsa ja kaotada sellega oma patsiente, kes on harjunud käima perearsti juures oma elukoha lähedal. Peale selle on arstid juba ehitanud ja sisustanud oma praegused ruumid ja ei näe vajadust loobuda sellest, mis niigi töötab ja nad ei soovi võtta enda peale uusi finantskohustusi. Esitati ka muid küsimusi. Järgmine kohtumine ja projekti täiendav arutelu toimub perearstide ja haigekassa spetsialistide vahel, siis on Narva perearstidel ka võimalus tutvuda samasuguste tervisekeskustega ja nende tööga teistes Eesti linnades.

Tervisekeskuste rajamise kava on planeeritud kuni 2023. aastani, käesoleval ajal on projekti lülitatud 59 keskust. Praegusel momendil on riigis juba tegutsemas 21 tervisekeskust, kus kokku töötab 117 perearsti. Investeeringu kogu maksumuseks oleks 170 000 000 eurot, sellest 75% kataksid Euroopa Liidu fondid.


Nelli Aleksandrova
Narva Linnakantselei nõunik
nelli.aleksandrova@narva.ee

Lisatud 07.11.2019, 16:53
Muudetud 07.11.2019, 17:54

eelmine järgmine