Narva linn


Konkursi "Narva linna kaunis kodu 2019" võitjate autasustamine

4. novembril toimus Narva linnavalitsuse konverentsisaalis konkursi "Narva linna kaunis kodu 2019" võitjate pidulik autasustamine.

See on juba traditsiooniks saanud sügisene vastuvõtt, kus autasustatakse aktiivseid linnaelanikke, kes loovad ilu ja hoolitsevad meie linna meeldiva kujundi eest.

04XI2019 Narva/ Foto: Nelli Aleksandrova

Esimese koha auhinda sellel aastal ei väljastatud, kuna konkursil osalenute vahel polnud võimalik valida ning  leida objekti, mis oleks pannud hindamiskomisjoni liikmeid imestama uue ja ebatavalise lahenduse üle. Teise koha vääriliseks tunnistati lasteaed Kirsike (A-A. Tiimanni tänav 11). Eripreemia sai Narva õigeusu kirik ja tema halduses olev hooldekodu (Rakvere tänav 35).

Mõlemad objektid nomineeriti kategoorias "Sotsiaal-, äri-, tootmisobjektide ja haridusasutuste krundid".

Kommenteerides konkursil osalemist, ütles lasteaia Kirsike juhataja Albina Metsa järgmist, et peamine selle asja juures on see, et kokku saaks sõbralik seltskond: "Meil väga vedas, et meil on nii sõbralik mõttekaaslastest seltskond. Ideed sünnivad meil iseenesest, peamiselt katsume välja mõelda midagi uuemat, mida linnas pole veel keegi teinud. Me tunneme, et erineme teistest lasteaedadest ning oleme väga õnnelikud, et on sellised konkursid, tänu millele võime ennast näidata ning ka motiveerida linnaelanikke kaunistama oma maju ja ilmestama õuealasid."

Narva Jumala Ema ikooni kiriku templi ülem vaimulik Vitali sõnas, et territooriumi heakorrastus on väga tähtis osa kiriku igapäeva elus ja arengus. "Me soovime erineda teistest linnaobjektidest eelkõige selle poolest, et tahame olla mdagi väga helget, nagu väikene paradiis maa peal. Tahaks, et inimene tuleks meie juurde ja süveneks sellesse atmosfääri, unustaks oma tavaelu probleemid. Leian, et ruum, mis meid ümbritseb, mõjutab väga tugevalt meie sisemist maailma. Kui ümberringi on kõik ilus, tunneme ennast palju paremini ja rahulikumana," - ütles templiülem Vitali Gavrilov.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov, linnamajandusameti spetsialistid ja juhid tänasid võitjaid suurepärase ning kiiduväärse töö eest, mille tulemusi on ilus vaadata ja ühtlasi annab ka uusi ideid teistele linnaelanikele, oma õuealade ja hoonete kaunistamiseks ning ilmestamiseks.


Nelli Aleksandrova
Narva Linnakantselei nõunik
nelli.aleksandrova@narva.ee

Lisatud 07.11.2019, 10:07
Muudetud 07.11.2019, 10:56

eelmine järgmine