Narva linn


Narva linna päevad ja VII rahvusvaheline kaasaegse kunsti festival “Sõpruse sild”

Tänavu toimuvad Narva linna päevade pidustused 31. maist kuni 3. juunini. Linna tähtsaima peo kava saab olema mitmekesine ja elamusterohke.

Juba traditsiooniks kujunenud kinoõhtul 31.mail kell 20.00 toimub filmi „Interventsioon“ linastus, mis on filmitud „Lenfilmi“ režissöör Gennadi Polokovi poolt 1967 aastal Lev Slavini samanimelise näidendi alusel. See on nõukogude kino ainus ekstsentriline komöödia, mis räägib Odessa elust Kodusõja ajal ja see film oli juba aastaid tsensuuri poolt keelatud. Filmikriitik Aleksandr Pozdnjakov räägib selle filmi saatusest.

1.juunil tähistavad linna lapsed ja noored rahvusvahelist lastekaitsepäeva. Kell 10.00 toimub Kalev Fama staadionil lasteaedade spordipidu „Lapsepõlve vikerkaar“. Aga 17.30 toimub Narva kindluse pargis noortefestival „Start Art/ Start Act“, kuhu koonduvad loomingulised noored Eestist ja Lätist. Kaasaegset kultuuri pakutakse loominguliste töötubade, teatrietenduste, maagiliste show’de ja noorte muusikute esinemistega.

Narva päevade raames toimub VII rahvusvaheline kaasaegne kunstifestival „Sõpruse Sild“. Festivalil esitletakse Narva ja Sankt-Peterburi kaasaegset kultuuri kogu selle mitmepalgelisusega. Muusika, teater, kino, tänava performance’d, kohtumised loomeinimestega ja klubiõhtud.

Festivali pidulik avamine toimub 1.juunil kell 18.30 Geneva Kontserdimajas. Selle õhtu peamiseks sündmuseks saab olema galakontsert „NeOpera“, esinevad sellised kuulsad solistid nagu: Eteri Beriašvili, Dmitri Jankovski ja „NeoClassic“ projekti muusikud. Kontserdikavas on esitusel maailma hitid aga ka „NeoClassic“ projekti originaalsed arranžeeringud, mille autoriks on Dmitri Jankovski. „NeoClassic“ töötab muusikasuunal classical crossover, mis sisaldab endas harmoonilist kooslust ning sünteesi klassikalisest muusikast ja estraadist. Selline ebatavaline ühendus muusikas äratab laialdast huvi tõsise muusika lemmikutele kui ka neile, kes on harjunud kaasaegsete muusikavooludega. Laulja esitab muusikaseadeid estraadihittide ajaloost andes nendele lugudele täiesti uudse kõla. „NeoClassic’u” know-how on klassikalise muusika fragmentide sidumine kaasaegsete tekstidega, mis võimaldavad täiesti uue nurga alt „piiluda” tuntud kompositsioonidesse.

Enne kontserdi algust toimub Geneva Kontserdimaja fuajees fotokunstniku Aleksandr Petrosjani tööde näitus teemal „Peterburi lood“. Aleksandr Petrosjan on kaasajal üks paremaid fotograaf-reportereid ja tänavapiltide jäädvustajaid.
Fotokunstnik ei tee mitte ainult pilte, vaid foto-lugusid, mis on täis tegelikke eluseike. Neis on täpselt kujutatud väljendusrikkaid stseene tänavaelust, mille üle võib küll nii naeratada või silma tekkida pisarad.

Narva linna asutamise pidustuste keskpunkt on plaanitud korraldada 2. juunil Peetri platsil, Narva kindluse pargis ja Puškini skvääril. Linnaelanikke ja külalisi ootab kirev programm: esinevad loomingulised kollektiivid, rahvuskultuuriseltsid, kõik võimalikud käsitööliste meistriklassid, toimuvad spordivõistlused, korraldatakse näitusi, esineb teaduskeskus AHHAA, toimuvad erinevad atraktsioonid ja veel palju muud.

Sel aastal toimub Linna Päevade raames pidustused, mis on seotud Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisega, selle auks toimub pidulik rongkäik, mis läbib kaunistusena linna sünnipäeva avamise särava proloogi. Rongkäigu saabumisel Peetri platsile saavad linnakodanikud ja külalised nautida muusikalist proloogi, milles osalevad 500 noort narvalast. Tantsu- ja lauluetendusest võtavad osa koolilapsed, Narva linna tantsu- ja laulukollektiivid.

Narva linna sünnipäeva auks toimub traditsiooniliselt suur kontsert, milles osalevad estraaditähed Eestist ja Venemaalt. KÄESOLEVAL AASTAL ON PEALTVAATAJATEL OODATA BÄNDI „TRAFFIK“, SOLISTI JA HELILOOJA IGOR KORNELJUK, AGA KA LEGENDAARSETE ROCKIBÄNDIDE „SERGA“ JA „NOGU SVELO“ ESINEMIST!

Pühapäev, 3. juuni on sisustatud huvitavate ning mitmekülgsete üritustega.

Kell 11.00 avatakse Kunstigalerii uksed, kus toimuvad „Kunstnikupäeva“ üritused.

Oma võimeid saab proovida „Vägilase jooksus“ kell 11.00, mis toimub Joaorus. „Vägilase jooks“ – see on krossijooks maastikul, kus peale trassi on veel erinevaid takistusi.

Uuendatud kultuurimaja „Rugodiv“ avamisel ja Narva päevade programmi lõpetamisel toimuvad üritused nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kell 12.00 etendub lastele ja nende vanematele Peterburi teatri „Na Liteinom“ etendus piraatidest „Lõbus Rodžer“.

Õhtul kell 18.00 toimub satiirikirjaniku Semjon Altovi loominguline õhtu. Teda nimetatakse „humoristiks, kes ei naera“, „naeru ekstrasenssiks“, „kivistunud näoga inimeseks“, kes loeb teksti paberilt, mis kutsub esile juba üle kahekümne aasta naerupahvakuid vaatajate hulgas. Semjon Altov sai kuulsaks tänu oma lugudele, mida esitasid säravalt kõige kuulsamad artistid, nagu Gennadi Hazanov, Klara Novikova ja Jefim Šifrin. Kirjanik on kirjutanud ka teksti näidendile „Rahu sinu majale“, mida on lavastatud teatris „Satirikon“ Arkadi Isaakovitš Raikinile.

Narva päevade meediapartner on telekanal ETV+.

Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
kultuur@narva.ee

Plakat: Narva päevad 2018 / Дни Нарвы 2018

Narva päev 2018 plakat

Lisatud 25.04.2018, 13:55
Muudetud 11.05.2018, 11:26

eelmine järgmine