Narva linn


Narvas alustab I. Grafovi tänav 21 majas tööd viis riigiasutust

Riigi Kinnisvara AS renoveeris ja koondas riigimajade idee ning kinnisvara optimeerimise põhimõtetel 5 riigiasutust aadressile I. Grafovi tänav 21. Renoveeritud hoones asuvad koos Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet, Tööinspektsioon, Keskkonnaamet ning Keskkonnaagentuur. See on hea näide Rahandusministeeriumi riigimajade kontseptsiooni ideest koostöös Riigi Kinnisvara AS-iga, kus kodanikele olulised riigiasutused asuvad kõik ühel aadressil. Varasemalt asusid Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet ja Tööinspektsioon Narva linnale kuuluvas hoones Malmi tänav 5a.

“I. Grafovi 21 hoone renoveerimise ja riigiasutuste paigutamisega ühele aadressile oleme teinud olulise panuse Narva linna ja selle kogukonda. Inimestele on loodud kompaktsem ligipääs riigiasutustesse ning ametnikele kaasaegsed töötingimused. Kuna riigiasutusi koondav hoone on heas asukohas ning erivajadustega inimestele on tagatud kaasaegne ligipääs võib öelda, et oleme narvakatele toonud riigiteenused lähemale,“ ütles Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Tanel Tiits.

Enne Riigi Kinnisvara tellitud renoveerimistöid oli I. Grafovi 21 hoone rahuldavas seisus, kuid ruumid ei võimaldanud oma kasutusotstarbelt nende aktiivset kasutamist, puudus korralik ventilatsioonisüsteem, klienditeenindus- ja ooteala ning samuti ei olnud hoones invajuurdepääsu ega -tualetti. Hoone tänane ligipääsetavus on lahendatud invatõstukiga, olemas invatualett. Kõigi hoone külastajate mugavust arvestades on loodud valgusküllane ja õhurikas oote- ja klienditeenindusala.

Foto: www.sotsiaalkindlustusamet.ee
Foto: www.sotsiaalkindlustusamet.ee

Sotsiaalkindlustusameti kliendisaalide uue visuaalse kontseptsiooni töötas välja Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo. Kliendisaali uus visioon keskendub ühtsele kujundusele ja lahendusele, arvestades külastajate mugavust ja vajadusi. Narva Sotsiaalkindlustusameti kliendisaal on esimene üle riigi uuendatavatest Sotsiaalkindlustusameti kliendisaalidest.


Sotsiaalkindlustusamet

Lisatud 02.02.2018, 15:12
Muudetud 02.02.2018, 15:26

eelmine järgmine