Narva linn


Selgus Narva vanalinna südame arhitektuuriline ideekavand

12IV2017/ Foto: Nelli Buinitskaja

12. aprillil tehti teatavaks Narva vanalinna südame arhitektuurivõistluse tulemused – võitjaks kuulutati ideekavand märgusõnaga "Narvainen", mille autoriteks on Andrus Kõresaar, Raivo Kotov, Eleriin Tekko, Liis Uustal, Lisete Kivimägi, Lilian Männikust, Sirkka Siimso ja Tõnis Malkov büroost KOKO arhitektid OÜ.

12IV2017/ Foto: Nelli Buinitskaja

Võistlus hõlmas Narva kesklinnas asuva Stockholmi platsi ja Raekoja platsi piirkonda. Lahendust pakuti ka Raekoja pargi arendamiseks, mille ehitus jääb esialgu kaugemale tulevikku.

"Konkursile laekus kokku viis tööd, mille hulgast sai välja valitud parim ja huvitavaim variant. Võidutöö paistab silma julge ja originaalse lahenduse poolest ning toob uut hingamist ja värskeid värve praegusesse halli vanalinna," rääkis Narva linnapea Tarmo Tammiste.

"Väljapakutud ideelahendus loob rõõmsa, mitmekesise ja modernse urbaanse linnakeskkonna, kus saab muuhulgas meeldivalt vaba aega veeta. Narvas on selliseid mitmekesiseid keskkondi vähe ja see oleks väga hea algus Narva vanalinna inimkesksemaks muutmisel," märkis žürii liige ja Hea Avalik Ruum programmijuht Kalle Vellevoog.


www.arhliit.ee

Arhitektuurivõistluse võitjad soovib linn kaasata edaspidi Raamatukogu ja selle lähiala ning Raekoja ja selle lähiala detailplaneeringute koostamise protsessi. Lisaks soovib linn alustada ka Raekoja platsi projekteerimisjärelevalve teostamisega. Stockholmi platsi projekteerimine algab rahaliste vahendite leidmisel.

Arhitektuurivõistluse esimese preemia suurus on 6000 eurot.

II preemia suurusega 4500 eurot pälvis töö nimega "ESTAMP", mille autorid on Arhitekt 11 OÜ arhitektid Annika Laidroo, Joanna Kordemets, Illimar Truverk ja TajuRuum OÜ maastikuarhitektid Kerli Irbo ja Liisa Sekavin.

III preemia suurusega 3500 eurot anti tööle nimega "MÄLUPIKSEL", mille autorid on NÜÜD arhitektid OÜ arhitektid Helen Rebane, Kaie Kuldkepp ja Kadi Paluoja.

2000 eurose ergutuspreemia pälvis ideekavand "JÕESÖÖT", autorid KUU OÜ arhitektid Johannes Madis Aasmäe, Liis Juuse, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Paulina Pähn, Juhan Rohtla, Marianna Zvereva.

Preemiad maksab välja Narva Linnavalitsus.

Kõikide töödega saab tutvuda siin.

Võistluse lõppprotokoll on allalaetav siit.

Žüriisse kuulusid:
Narva linnapea Tarmo Tammiste, Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise Ameti planeeringute spetsialist Tatjana Nikolajenkova, Narva linna peaarhitekt Ivan Sergejev, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja arhitekt dr Lilian Hansar, volitatud arhitekt-eksperdid Siiri Vallner ja Kalle Vellevoog.

Võistlus toimus EV100 sünnipäevaprojekti "Hea avalik ruum" raames, mille tulemusel loodetakse aastaks 2020 planeerida ja ümber ehitada 16 Eesti tõmbekeskuse avalikud alad, peaväljakud või peatänavad. Projekti eestvedajad on Eesti Arhitektide Liit koostöös EV100 korraldustoimkonnaga.

Narva avaliku ruumi arhitektuurivõistlus oli viieteistkümnes lõppenud võistlus.

EV 100 "HEA AVALIK RUUM"

Programm "Hea avalik ruum" tegeleb linnakeskuste korrastamisega, mis peaks olema riikliku regionaalpoliitika üks eesmärke. Projektiga soovitakse korrastada ja kujundada väikelinnade keskused neile iseloomulikuks kultuuriürituste korraldamise ja vaba aja veetmise kohaks, mis annab liikumiseelise jalakäijale. Muutes linnasüdamed inimsõbralikumaks elukeskkonnaks, on võimalik hoogustada ettevõtlust ja vältida linnade laialivalgumist.


Lisainfo
:

Kalle Vellevoog
Eesti Arhitektide Liit, žürii liige, EV100 "Hea avalik ruum" programmijuht
kalle@jvr.ee

Ivan Sergejev
Narva linna peaarhitekt
tel 3599058
ivan.sergejev@narvaplan.ee


11.01.2017: Narva otsib parimat ideekavandit vanalinna südame ümberkujundamiseks

Lisatud 13.04.2017, 13:32
Muudetud 13.04.2017, 16:35

eelmine järgmine