Narva linn


Narva linnas tunnustati 2020. aasta parimaid ettevõtjaid

Konkurss "Narva ettevõtja 2020"

16. detsembril tehti teatavaks konkursi "Narva ettevõtja 2020" võitjad. Narva linnavalitsus korraldas konkursi juba 19. korda, eesmärgiga parimate firmade ja edukate ettevõtjate tunnustamine, linlastes huvi äratamine ettevõtluse vastu ning äritegevusega alustavate ettevõtjate ja väikefirmade toetamine.

Konkurss "Narva ettevõtja 2020"

Firmade tegevust hinnati majandustegevuse tulemuste järgi Narva territooriumil kahe eelmise aasta ja jooksva aasta esimese poole eest. Kriteeriumid olid järgmised: linna eelarvesse laekunud tulumaks, müügitulu, puhaskasum, investeeringute maht, ekspordi maht, uute töökohtade loomine, keskmine töötasu, panus Narva linna arengusse jm.

Ettevõtlusega tegelemise annet ei ole antud igaühele, kuid igaüks võib selles alati ise veenduda. Loodame, et edukate ettevõtjate eeskujul leiavad linnaelanikud enda jaoks stiimuli, et proovida ennast ettevõtluses.

Konkurss "Narva ettevõtja 2020"

♦ Parimaks ettevõtteks tunnistati firma Fortaco Estonia OÜ
Firma põhitegevuseks on metallist konstruktsioonide ja nende osade tootmine.
Märkimisväärne ettevõte, mis annab olulise panuse ettevõtluse arengusse linnas, loob uusi töökohti ja osaleb aktiivselt kohaliku kogukonna elus.
Tänapäeval töötab Fortaco Estonia OÜ-s üle 440 töötaja, kes annavad oma panuse Narva linna arengusse.

• Konkursi „Narva Ettevõtja“ Grand Prix 2020 võitjaks tunnistati Fortaco Estonia OÜ
Konkursikomisjoni ettepanekul otsustas Narva Linnavalitsus asutada eriauhinna - konkursi „Narva Ettevõtja“ Grand Prix neile ettevõtjatele, kes on viimase viie aasta jooksul kolm korda saanud linna parimaks ettevõtjaks. Grand Prixi pälvinud ettevõtjal ei ole kolme aasta jooksul võimalik osaleda konkursil.
Fortaco Estonia OÜ on viimase 5 aasta jooksul tunnistatud Narva linna parimaks ettevõtteks aastatel 2017, 2019 ja 2020.

Konkurss "Narva ettevõtja 2020"

♦ „Narva Tööandja 2020”: Enefit Energiatootmine OÜ
Juhatuse liikmed: Mart Proos, Artjom Molodtsov, Dmitri Lipatov.
Põhitegevusala: elektrienergia tootmine.
Ettevõte on narvalastele suurim tööandja, 2020. aasta esimese poolaasta lõpu seisuga töötas ettevõttes 772 narvalast.
Sellelt ettevõttelt laekuvad suurimad summad Narva linna eelarvesse.

♦ „Narva Eksportöör 2020”: SKS Estonia Textile OÜ
Juhatuse liige: Hans Urban Olsson, Narva linnas juhib tegevust Oleg Danilov.
Põhitegevusala: tekstiilkiudude ettevalmistamine ja ketramine.
Aastatel 2019-2020 oli ekspordimahuks rohkem kui 45 mln. eurot.

♦ „Narva Investor 2020”: Febest Europe Distribution OÜ
Juhatuse liikmed: Dmitri Timokhin ja Julia Kulikova.
Põhitegevusala: mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hulgimüük.
Aastatel 2019-2020 oli investeeringute mahuks umbes 3,5 mln.eurot.

♦ „Narva Mainekujundaja 2020”: SA Narva Muuseum
Narva Muuseum avas 2020. aasta 19. juunil külastajatele põhjalikult uuenenud Narva linnuse koos uue püsiekspositsiooniga, mille peateema on ida ja lääne piiril asuv 700-aastane Narva linnus ja selle ajalugu. Narva linnuse rekonstrueerimine ja uus püsiekspositsioon on osa projektist „Piirikindluse avastuskeskuse avamine“. Projekti kogumaksumus on enam kui 4 miljonit eurot, millest 3,54 miljonit eurot tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist.

„Narva Startup 2020”: Akim Arhipov
Narvalane Akim Arkhipov on asutanud innovaatilise ettevõtte, mis tegeleb identiteedi kontrollimisega.
Akim Arhipov asutas ettevõtte Singapuris, kuid peab peakontorit Narva linnas (OBJEKTis), Arhipov on ära märgitud ka Forbesi nimekirjas.

Peale võitjaid tunnustati ka järgmisi firmasid ja asutusi Narva Linnavalitsuse tänukirjadega:

Uute töökohtade loomise eest Narva linnas: Aquaphor International OÜ
Juhatuse liikmed: Mihhail Fomitšjov, Joseph L Shmidt, Leonid Liberman.
Aquaphor International OÜ on üks suurimatest Eesti ettevõtetest, tegeleb kodus ja tööstuses kasutatavate veepuhastussüsteemide tootmisega. 2020. aasta esimese poolaasta lõpu seisuga töötas ettevõttes 283 narvalast. 2020. aastal loodi Narva linna elanikele 29 töökohta.

• Rohelise mõtteviisi juurutamise eest Narva linnas: Pro-Solar OÜ
Juhatuse liikmed: Aivar Rist ja Raido Rammus.
Narva tööstusparkide maa-alale Kulgu ja Kadastiku territooriumile ehitas Pro-Solar OÜ 2020. aastal kaks päikesepaneelide parki koguvõimsusega 6 megavatti. Investeeringute maht on üle 4 miljoni euro. See on antud hetkel suurim päikesepaneelide park Eestis.

Rohelise mõtteviisi juurutamise eest Narva linnas: Astri-Narva AS
Juhatuse liige: Anne Aland.
Astri Narva AS tegeleb Ida-Virumaa suurima ja uuendusmeelsema kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Astri Keskuse haldamise ja arendamisega. Astri Narva AS osaleb aktiivselt kohaliku kogukonna elus, annab oma panuse linna arengusse ning kultuurielu mitmekesistamisse. Astri Narva AS on 2020. aastal teinud rida erinevaid samme ja tegevusi kaubanduskeskuse keskkonnasõbralikumaks muutmiseks ja taastuvenergia osakaalu suurendamiseks – keskuse katusele on paigaldatud päikesepaneelid ning on juurutatud prügisorteerimissüsteem, mis on ühtne nii keskuse partneritele kui ka külastajatele. Investeeringu kogumaksumuseks 58000 eurot.

Rohelise mõtteviisi juurutamise eest Narva linnas: Fama Invest OÜ
Juhatuse liige: Tarmo Kleimann.
Fama Invest OÜ põhitegevuseks on Narva kaubanduse edendamine ja Fama Keskuse ning Fama kvartali haldamine ja arendamine. Fama Invest OÜ annab läbi oma tegevuste tööd rohkem kui 350-le inimesele ning on muuhulgas pidanud tähtsaks ja toetanud Narva linna poolt korraldatud üritusi ja sündmusi. Fama Invest OÜ on teinud 2020. aastal rida erinevaid samme ja tegevusi kaubanduskeskuse keskkonnasõbralikumaks muutmiseks ja taastuvenergia osakaalu suurendamiseks – keskuse katusele on paigaldatud päikesepaneelid ning on juurutatud prügisorteerimissüsteem, mis on ühtne nii keskuse partneritele kui ka külastajatele. Investeeringu kogumaksumuseks 58000 eurot.

Narva linna ettevõtluse ja programmeerimisoskuste õpetamisele suunatud startupi eduka arendamise eest Narva linna noorte seas: Edukoht OÜ
Juhatuse liikmed: Georgi Sokolov, Vladislav Virtonen, Mihhail Belov, Siimon Härm.
Edukoht OÜ on Narva noorte jaoks algatatud programmeerimise kursused, mis õpetavad ja arendavad ka ettevõtlust, loomingulist mõtlemist ja meeskonnatööd. Edukoht OÜ programmeerimise kursustel Narvas on rohkem kui 6000 külastust aastas. Edukoht OÜ asutajad toetavad noori nende algatustes ning vajadusel koolitavad neid.

Viktoria Kaju
Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet
viktoria.kaju@narva.ee

Lisatud 17.12.2020, 14:54
Muudetud 17.12.2020, 16:29

eelmine järgmine