Narva linn


Prantsusmaa suursaadik viibis Narvas

10.03.2020 Narva linn/ Foto: Nelli Aleksandrova

10. märsil külastas Narva linna Prantsuse suursaadik Eestis Éric Lamouroux. Visiidi raames kohtus ta Narva linnapea Aleksei Jevgrafoviga.

Kohtumisel linnapeaga osalesid ka Suursaatkonna kultuurinõunik Eric Bultel ja Suursaatkonna majandusnõunik Kevin Paillier.

Külalised arutasid Narva linna eluga seotud teemasid, majanduslikku olukorda ja haridussüsteemi. Linnapea jutustas tuleviku projektidest ja linna arenemise plaanidest.

10.03.2020 Narva linn/ Foto: Nelli Aleksandrova

Külalised tundsid erilist huvi Euroopa Liidu kliimapoliitika karmistamise plaani arutelude ja Eesti põlevkivi energeetika tuleviku vastu. Räägiti tuuleparkide ehitamise plaanidest meie regioonis ja takistustest, mis segavad neid realiseerida.

Samuti rääkisid nad Narva sõpruslinnadest ja linna lähedastest suhetest Venemaaga ning koostööprojektidest Ivangorodi ja Slantsõ linnadega. Arutleti uue nn transiitsilla ehitamise perspektiive Narva ja Ivangorodi vahel.

Kokkusaamise käigus arutleti külalistega igasuguseid suhete ja partnerluse edaspidise arenemise perspektiive. Narva linnapea väljendas huvi probleemide lahendamise vastu, millistega on kokku puutunud Prantsusmaa. "Oleme huvitatud saama kogemusi ja teadmisi edukalt arenevatelt linnadelt. Me loodame, et meie koostöö Prantsusmaa saatkonnaga ja linnadega jätkub edasi," ütles Aleksei Jevgrafov.

Narva linna visiidi jooksul külastasid külalised ka Vaba Lava Narva teatrikeskust ja Auvere elektrijaama.

Härra Éric Lamouroux on Prantsuse suursaadikuks Eestis alates 2019. aastast septembrist.


Nelli Aleksandrova
Narva Linnakantselei nõunik
nelli.aleksandrova@narva.ee

Lisatud 12.03.2020, 15:32
Muudetud 12.03.2020, 15:48

eelmine järgmine