Narva linn


Eesti Inimõiguste Keskus teatab

Räägi ausalt – kas Sinu inimõigused on kaitstud?
Eesti Inimõiguste Keskus koostöös võrdse kohtlemise võrgustikuga kohtub inimestega üle Eesti, et kokku koguda nende kogemused seoses inimõiguste olukorraga Eestis. Kogutud andmete põhjal esitab võrgustik juulikuus ÜRO-le aruande. Kutsume kõiki ida-virumaalasi kolmapäeval, 4. märtsil kl 17–19 Narva eesti keele majja (Linda tn 2) õdusas õhkkonnas vestlema ja jagama oma lugusi.

Suhtleme eesti, vene ja inglise keeles!

Inimõigused on osa meie kõigi igapäevast – inimõigus on tunda end turvaliselt ja täisväärtusliku kogukonna liikmena, vaatamata oma puudele, soole, vanusele, keele, rahvusele, seksuaalsusele, religioonile või nahavärvile. Inimõigus on õigus perekonnaelu puutumatusele ja tööle ning õigus saada haridust ja arstiabi.

Üritusele “Tõde ja õigused” on oodatud kõik, sest meie eesmärk on koguda siirast ja ausat teavet otse allikast ning tuua Eesti inimeste muredele rahvusvaheline tähelepanu. Üritus kestab kl 17–19 ja tulla võib selle kahe tunni jooksul omale sobival ajal. Tagatud on täielik privaatsus: soovi korral saab oma kogemustest vestelda ka nelja silma vahel ning kogutud infot ei seostata kellegi isiku, elupaiga või muude demograafiliste andmetega. Tuleb mõnus õhtu, kus kaetud on ka kohvilaud hea-paremaga. Narva eesti keele maja on juurdepääsetav ka liikumisraskustega inimestele. Kuna sisenemine on personali uksest, siis palume sellest eelnevalt märku anda.

Inimõigused on meie kõigi õigused. Tule ja aita meil Eesti inimõiguste olukorda veel paremaks muuta!

Jaanuaris 2021 ootab Eestit ÜRO inimõiguste nõukogus ees kolmas korraline ülevaatus, mil teised riigid hindavad tööd, mida Eesti on viimase viie aasta jooksul teinud inimõiguste tagamiseks ja jagavad soovitusi, kuidas Eesti saaks veel paremini rahva õigusi kaitsta.
Vaata lisa www.inimõigused.ee.

Võrdse kohtlemise võrgustiku projekti VÕIVIK rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Aktiivsete Kodanike Fond, mille operaatoriks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga.

Plakat.

Mirjam Savioja
Eesti Inimõiguste Keskus

Informatsiooni edastas avaldamiseks:
Anastassia Yakovleva
peaspetsialist
Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
anastassia.yakovleva@narva.ee

Lisatud 27.02.2020, 09:33
Muudetud 27.02.2020, 13:04

eelmine järgmine