Narva linn


Kinkeraamat "Pisike puu"

Head lapsevanemad!

Ilmunud on uus kinkeraamat "Pisike puu".
Kinkeraamatuid saab kätte Narva Keskraamatukogust ning Narva Elanikkonna ja perekonnaseisu registreerimise büroost.

Eestis on juba kümme aastat ilus traditsioon, mille kohaselt riik kingib igale vastsündinud Eesti lapsele raamatu. 2018. aastal kingitakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel ja Kultuuriministeeriumi toel valminud raamat „Pisike puu“ ka igale juubeliaastal välisriigis sündinud ja rahvastikuregistrisse kantud Eesti kodaniku lapsele.

Raamatu „Pisike puu“ nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, mis on ühtlasi raamatu nimiluuletus. Raamatukaante vahele on nopitud luuletusi ning jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanikelt. Selles on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud, kui ka päris uusi lugusid, sekka muinasjutte ja liisusalme, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi illustratsioonid.

Beebidele mõeldud kinkeraamatu traditsiooni algatas 2007. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskus raamatuga „Minu esimene raamat“. Aastatel 2008 – 2014 kandis beebiraamat pealkirja „Las laps loeb“, koostaja Heiki Vilep ja väljaandjaks SA Kultuurileht. Alates 2015. aastast on kinkeraamatu koostaja ja väljaandja taas Eesti Lastekirjanduse Keskus. Projekti rahastab Kultuuriministeerium.

EV100 "Pisike puu" klipp: https://youtu.be/wQn77aCpktE.

Info:
Narva Keskraamatukogu, tel 3591467.

Lisatud 15.02.2018, 13:55
Muudetud 15.02.2018, 14:17

eelmine järgmine