Narva linn


Sisekaitseakadeemia allkirjastas Narva õppehoone projekteerimislepingu

1. veebruaril 2018. aastal sõlmisid Sisekaitseakadeemia ja arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks OÜ lepingu Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse hoone projekteerimiseks.

Projekti koostamisel on aluseks möödunud sügisel Sisekaitseakadeemia ja Eesti Arhitektide Liidu koostöös läbi viidud arhitektuurivõistluse võidutöö "TWIX". Hoone projekt peaks valmima käesoleva aasta oktoobris ning ehitus algama veel aasta lõpul. Uus hoone peaks valmima 2020. aasta suveks.

Narva õppekeskus rajatakse Kerese tänav 14 krundile koostöös Tartu Ülikooli ja Siseministeeriumiga. Sisekaitseakadeemia õppe-, treening- ja majutusruume hakkavad Narvas lisaks akadeemia kadettidele kasutama Politsei- ja Piirivalveameti teenistujad. Tartu ülikooli osa hakkavad kasutama ülikooli Narva kolledži töötajad ja üliõpilased.

Narva õppekeskuse spordi- ja treeningruumides saavad täiendavad vaba aja veetmise võimalused ka linnaelanikud. Ligikaudu 7800 m² netopinnaga ning ligi 17 miljonit eurot maksvat õppe-, treening- ja majutushoonet jäävad haldama Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool ühiselt.


Eger Karuse
Kommunikatsioonispetsialist
eger.karuse@sisekaitse.ee
Sisekaitseakadeemia

29.11.2017: Selgus Sisekaitseakadeemia Narva õppehoone arhitektuurilahendus

Lisatud 02.02.2018, 16:36
Muudetud 02.02.2018, 16:57

eelmine järgmine