Narva linn


Kolledžis avatakse prokuratuuri ajalugu tutvustav näitus

Esimeste, 1918. aasta novembris, moodustatud Eesti riigiasutuste seas oli ka prokuratuur. Oma sünnipäeva tähistamiseks on prokuratuur ellu kutsunud oma ajalugu tutvustava näituse "Sada aastat inimeste kaitsel. Prokuratuur Eestis 1918-2018".

"Sada aastat tagasi, kui sündis meie riik, määrati ametisse ka esimene vabariigi prokurör. Oma sajandat sünnipäeva tahame tähistada sellega, et näidata, kes oleme ja kust tuleme, ikka selleks, et igaüks usuks Eesti õigussüsteemi ja et need, kes kuriteo läbi haiget on saanud tahaks ja julgeks riigi poole pöörduda, sest ta tunneb meid ning teab, et tahame ja saame aidata", ütles riigi peaprokurör Lavly Perling. TÜ Narva kolledži kultuuriprogrammide juhi Anna Markova sõnul on Narva kolledžil hea meel teha koostööd ja pakkuda võimalust Prokuratuuri ajaloo näituse eksponeerimiseks, kuna kolledž tajub oma rolli Ida-Virumaa kultuuri- ja ühiskonnaelu edendamisel.

Näitus „Sada aastat inimeste kaitsel. Prokuratuur Eestis 1918-2018“

Näituse tekstid on kokku pannud õigusajaloolane Toomas Anepaio, disaini autor on loovagentuur Velvet.

Näitust on seni eksponeeritud ainult Tallinnas, Tallinna Tehnika Ülikooli õiguse instituudis ja Justiitsministeeriumis. Maakondadest esimesena avatakse see publikule just Narvas, Ida-Virumaal. Juubeliaasta jooksul teeb näitus Eestile ringi peale, rännates veel Tartusse ja Pärnusse.

Näituse avamine toimub 3. mail kell 13:00 Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Sõna saavad Viru Ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Ene Timmi ja Narva kolledži avaliku halduse õppejõud Aet Kiisla.

Hiljem on võimalik näitust külastada kolledži lahtiolekuaegadel kolledži töötamisajal: tööpäevadel kell 8:00-20:00, nädalavahetusel kell 10:00-18:00.

Olete oodatud!

Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-mail: anna.markova@ut.ee | tel.: 7401912
Raekoja plats 2, Narva 20307, Eesti | www.narva.ut.ee

Lisatud 24.04.2018, 14:17
Muudetud 24.04.2018, 14:35

eelmine järgmine