Narva linn


Peaminister Jüri Ratas külastas Narva linna

20. aprillil külastas Narva linnavalitsust Eesti Vabariigi Peaminister Jüri Ratas.

20.04.2018, Narva/ Foto: Nelli Buinitskaja

Töökohtumise ajal Narva linnavalitsuses rääkis peaminister omavalitsuse esindajatega valitsuse hiljutistest otsustest Eesti eelarvestrateegia osas ja arutas piirkonna ees seisvatest väljakutsetest ning valitsuse Ida-Virumaa kava eelnõust, mille eesmärgiks on piirkonnale pakkuda rohkem rahalisi vahendeid ja uusi võimalusi.

20.04.2018, Narva/ Foto: Nelli Buinitskaja

„Mul on väga hea meel, et Narva on hiljuti teinud veel ühe olulise sammu Euroopa kultuuripealinna 2024 tiitli taotlemise protsessis, leides endale partnereid, et üheskoos propageerida seda piirilinna kui positiivsest kultuurilisest potentsiaalist laetud rahvusvahelist kohtumispaika,“ lausus Jüri Ratas. „Ma usun, et Narval on mitte ainult kultuuriline, vaid ka väga tugev majanduslik ja sotsiaalne arengupotentsiaal. Ma loodan, et nii riigi eelarvestrateegia arutelude käigus kooskõlastatud Ida-Virumaa programm kui ka teised riigi, linnavõimu ja linnaelanike koostöös sündinud projektid, nagu näiteks Narva riigigümnaasiumi ehitamine 1. septembriks 2022, aitavad seda potentsiaali kiiremini avastada ja rakendada.“

Jüri Ratas rääkis ka valitsuse hiljutistest otsustest Eesti eelarvestrateegia osas. "Uues riigi eelarvestrateegias 2019-2022 on plaanitud päästjate 20 ja politseinike-piirivalvurite 10-protsendiline palgatõus. Selle eesmärk on loomulikult hoida ja väärtustada tänaseid töötajaid ning saata ka noortele signaal, et nad on siseturvalisuse valdkonda oodatud", ütles Ratas.

Samuti loodab peaminister, et nii riiklikud meetmed kui ka lähitulevikku kavandatud muudatused Narva haridusmaastikul, sealhulgas Sisekaitseakadeemia kolledži ja eesti keele maja rajamine ning riigigümnaasiumi loomine, hõlbustavad keeleoskuse probleemi lahendamist pikemas perspektiivis. Peaministri sõnul peab eesti keele oskuse tõstmisega senisest aktiivsemalt tegelema juba lasteaia tasemel. „Kvaliteetne ja kättesaadav eesti keele õpe peab algama juba lasteaias. See ei tähenda, et kõik lasteaiad muutuvad eestikeelseks. Küll aga peab riik toetama, ka rahaliselt, varajase keeleõppe programmide arendust ning töö selles suunas juba käib,“ ütles Ratas.

Narvas külastas peaminister piiripunkti, politseijaoskonda ja päästekomandot, esines loenguga Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses, tutvus Narva lastekodu ja lasteaia "Päikene" perega ning käis ka Vaba Lava ehitusplatsil.


Nelli Buinitskaja
Narva Linnakantselei avalike suhete nõunik
nelli.buinitskaja@narva.ee

Lisatud 23.04.2018, 14:33
Muudetud 23.04.2018, 14:57

eelmine järgmine