Narva linn


Kutsume osalema loomingulisel konkursil "Piiriülene koostöö piirideta", mis toimub 17. augustist kuni 14. septembrini

 

Rahvusvahelise projekti „Jõeproenaadid III“ partnerid Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet ja Leningradi oblasti Kingiseppa Munitsipaalrajooni munitsipaalne organisatsioon „Gorod Ivangorod“ korraldavad piiriülese piirkonna elanikele loomingulise konkursi „Piiriülene koostöö piirideta“, pühendatud Euroopa koostöö päeva tähistamisele 21. septembril. 

Loomingulise konkursi eesmärk on rõhutada piiriülese koostöö tähtsust ja võimaldada loomingulistel inimestel teatada nende talentidest. Konkursi nimetus „Piiriülene koostöö piirideta“ juba räägib sellest, et konkursil osalemiseks ei ole piire, ei vanuses ega loomingulise võime avaldamise viisil.  Konkursile oodatakse igasuguseid loomingulisi töid, mis kajastavad Narva ja Ivangorodi piiriülese koostöö teemat. Need võiksid olla näiteks luuletused, jutustused, laulud, joonistused, käsitöö esemed, kulinaartooted ja retseptid jne.. Peamine on autori fantaasia ja  piiriülese koostöö teema.

Tööd saab esitada nii elekrtooniliselt kui ka füüsiliselt. Autor, kes soovib anda oma töö üle tasuta kasutamiseks konkursi korraldajatele, saab seda tuua Külastuskeskusese aadressil Peetri plats 3, mis on avatud iga päev 10.00 - 17.00. Tööd elektroonilisel kujul (foto, videosalvestus, teine elektrooniline formaat) tuleb saata e-posti aadressile olga.smirnova@narva.ee märkegakonkurss“.

Konkursi osalejad esitades tööd konkursile annavad loa nende ja nende tööde foto- ja videosalvestusele ning materjalide ja informatsiooni avaldamisele sotsiaalvõrgustikes. Kõik konkursile laekunud tööd pildistatakse või salvestatakse elektroonilises formaadis ja avaldatakse Facebooki lehel https://www.facebook.com/NarvaPromenaad, kus valitakse rahva lemmik „like/meeldib“ arvu järgi. Hääletamine Facebook lehel toimub 15. kuni 18. septembrini 2020.a. Peale hääletamist Facebookis konkursi tulemuste osas võtab otsuse žürii, mis koosneb viiest esindajast Narva korraldajate poolt ja viiest esindajast Ivangorodi poolt. Žürii liikmed hindavad konkursile laekunud töid ja võtavad kollegiaalselt otsuse võitjate kohta mitmetes nominatsioonides. Konkursi tulemused kulutakse välja 21. septembril.

Täiendav info konkursi ja osalemise kohta on lingil. Konkursi korraldajad kutsuvad kõiki loomingulisi inimesi teatama nende talentidest.  „ Kahjuks täna pandeemia tõttu Eesti-Venemaa piir on suletud, kuid see ei pea olema ületamatuks takistuseks  nendele kes hindab meie sõprust, projekte ning piiriülest koostööd. Narva ja Ivangorod korraldavad ühiseid põnevaid aktsioone pühendatud Euroopa koostöö päeva tähistamisele juba alates 2012.aaastast, rõhutades meie ühiseid saavutusi ning heanaaberlike suhete tähtsust. Loodan, et sellel keerulisel kõikidele aastal me saame üllatada ning ergutada Euroopat meie ühise loomingulise konkursi „Piiriülene koostöö piirideta“ tulemustega“, kommenteerib konkursi korraldamise idee projekti üldine koordinaator Anne Veevo.

Projekti „Jõeproenaadid III“ eesmärgiks on Narva ja Ivangorodi ajalooliste kaldapealsete promenaadide väljaehitamine muutes piirilinnade jõeäärseid alasid atraktiivseks linnaruumiks, mis tõstavad Narva ja Ivangorodi linna elu-, puhke- ja külastuskeskkonna kvaliteeti ja konkurentsivõimet.

Projekti kaasrahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014–2020. Projekti kogumaksumus on 5 290 443,31 eurot, nendest partnerite omafinantseering  539 322,56 eurot ning programmi toetus  4 751 120,75 eurot. Projekt kestab juuli 2019-juuni 2022.

Info projektist on kättesaadav lingil: http://www.forttour.net/1-promenades_est.html.

Projekti kaasrahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014–2020.

Projekti juhtivpartner on Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet. Partner Venemaa poolt on munitsipaalühenduse „Leningradi oblasti Kingiseppa munitsipaalrajooni Gorod Ivangorod“ 

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu. 

 

Täiendav info:

Olga Smirnova

Tel. +372 35 99275

olga.smirnova@narva.ee

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet

Peetri plats 3-5, 20308 Narva

Lisatud 11.08.2020, 16:11
Muudetud 13.08.2020, 19:37

eelmine järgmine